Örgü Modelleri BONCUK DİZMELİ ÖRGÜ ÖRNEĞİNDEN NELER ÖRÜLÜR

BONCUK DİZMELİ ÖRGÜ ÖRNEĞİNDEN NELER ÖRÜLÜR

602

Kazak ve şal örerken örgünün içine boncuk nasıl konulur resimli olarak detaylı bir şekilde görüyoruz. İrili ufaklı cam oya ve takı boncukları kullanarak örülen boncuklu örnek için renk uyumuda çok önemli. Eğer bir kaç değişik boyda ve renkte boncuk kullanıldığında örneğiniz çok daha şık görünür. Bu yıl 2014 modası içinde Boncuk örgülü Bolero modelleri bayanların üzerinde en şık haliyle dururken gardıroplarımızda vazgeçilmezimiz olacak. Boncuk süslü örgülerle neler örülür biraz bunun üzerinde düşünürsek eğer Boncuk örgülü Bereler,Örneği içinde boncuk kullanılan bayan Patikleri, Boncuk detaylı yazlık örgü buluzlar, Tığ kullanılarak örülen boncuk işli bayan çanta modelleri birbirinden güzel Boncuklu Örgüler.

Geçenlerde internette gördüğüm bir şişle örülen kesme şeker örneği dediğimiz 6 haraşo ve 6 düz ile küçük kareler oluşturularak örülen bir çocuk yelek örneğinde gördüm karelerin içlerine şekilli boncuklar dizerek çok şık bir boncuk süslü yelek örmüşlerdi. Tabi boncuk kullanımı ister tığ kullanın ister şiş örgülerinizin içinde çok rahat bir şekilde entegre edildiği için  örgülerimizide rahatlıkla örebiliyoruz.

Boncuklar ister cam olsun ister seramik ya da porselen tarzı artık İpad kılıfı örmede hatta boncuklu takı örgülerinde dahi sıkça görülüyor. Anlaşılan o ki bu yıl modası boncuk süslü el işleri modelleri,Boncuklarla süslenmiş örülmüş giysiler revaçta olacak gibi görünüyor. Bu örneği aralara nasıl boncuk konulur şiş ile örgü örerken bize gösteren Polina Eletskaya teşekkürleri borç biliriz emeğine sağlık. Buyrun hep beraber bakalım nasıl örülür görselleri inceleyelim.

boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir-8
Boncuk süslü şişle örülen örneğimizin nasıl görüneceğini görüyoruz.
boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir-1
Kullanılan ip boncukların içinden rahatlıkla geçip boncuk haraketlerine engel olmayacak bir ip olması gerekiyor. Şiş numarasıda ona göre olmalı tabiki.
boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir-2
Polina Eletskaya burdaoje kullanarak ipin ucunu sertleştirerek rahat ve hızlı bir şekilde ipe boncuk dizmeyi hedeflemiş iyide yapmış.
boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir
Kullanılan boncuklar çoğunlukla küçük siyah boncuklar. Beyaz boncuklar daha çok örneği gösterecek şekilde uygulanmış.
boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir-5
Boncukları dizerken bir örüntü oluşturursanız daha güzel olur bu şekilde örnekte boncuklar bir araya toplanmamış olur. Siyah boncuklar ağırlıkta olmak üzere beyaz boncuklar aralara serpiştirilmiş.
boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir-6
Evet boncuk dizilmiş yumuk ipimiz hazır örgüye başlama zamanı.
boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir-7
Siyah boncuklar her sırada her döngüde kullanılırken beyazları belirli noktalarda kullanmayı terciğ etmişler
boncuklu-orgu-orme-nasil-yapilir-8
emeğe saygı: kaynak

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz