Menü Kapat

yumusak-fistikli-battaniye-tavsiyesi-tarifi

BEBEKLERE YUMUŞAK BATTANİYE MODELİ TAVSİYEMDaha doğrusu Annelere Bebek Battaniyesi Modeli önermek istiyorum.Bu Modeli Lif Modeli çalışmasında da Benzer bir modelini kullanmıştı.

Bahsettiğim Fıstıklı Lif Modelini de bu sayfa da görebilirsiniz. Lif örneğin de Aralarda 3 defada çıkılan düz trabzanlar var.

fistikli-yumusak-nazarca-tig-orgu
fistikli-yumusak-nazarca-tig-orgu

Ama bu sayfada olan Yumuşak Battaniye yapımı için önerdiğim Zikzaklı Fıstıklı Model ile yapılıyor. Hatta bu model de arada ki Zikzak örgü sayısını azaltarak yapabiliriz.

Fıstıkların arasında ki mesafeyi azaltabiliriz. Fıstıklı olan yerlerin her biri 1 motif.Battaniye için 6-8 motifli Bebek Battaniyeler de yapabilirsiniz.

renkli-fistikli-bebek-bttaniye-onerisi
renkli-fistikli-bebek-bttaniye-onerisi

Anne Kız Bulmaca Patikleri gördünüz mü? görebileceğiniz En Güzel Bulmaca Patik tarifi de burada. Sayfamız da Tarifi ile yerini aldı.

Lif olarak ta çok güzel.Üstelik her iki tarafı temiz örgü olduğundan Battaniye yapımına da Sabun Lifi yapımına da çok uygun.

fistikli-renkli-yumusak-lif-modeli
fistikli-renkli-yumusak-lif-modeli

Kullanılan Malzemeler: 4 renk Bonbon Kristal Lif İpleri- 3 numara  (1,7 mm) Tığ- Lif Örmek için  63 İlmek ile başlanıyor.

1 Comment

  1. Geri bildirim: ÇINAR ÇİÇEĞİ BATTANİYE&LİF ÖRMEK İÇİN | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir