Menü Kapat

bebe-yununden-burgulu-bebek-battaniye

BEBE YÜNÜNDEN BURGULU BEBEK BATTANİYE YAPIMIBebe Yününden yapılan Puf,puf yumuşacık Bebek Battaniyesi Tığ İşi Burgulu Model Videolu Yapımı ile Kolay Renkli Tığla Bebek Battaniye Örneği arayan hanımlara öneriyorum.

Model iki taraflı hatta ben Modelin tersini daha çok beğendim.Battaniye örmeye çok elverişli,yumuşacık,Puf,Model olarak şık ve yapımı kolay Battaniye için 4 numara Tığ kullanılıyor.

Tüylenmeyen uzun süreli kullanıma ve sık yıkanmaya dayanıklı Olan Bebe Yünleri tüm Bebek Örgüleri gibi Bayan Yelekleri,Örgü Lizözler,Patikler ve Şallar içinde çok kullanılıyor.

bebe-ipinden-tig-isi-burgulu-bebek-battaniyesi
bebe-ipinden-tig-isi-burgulu-bebek-battaniyesi

Battaniye için kaç zincir çekilir? Bu Model için Battaniye Boyu ne kadar olsun istiyorsanız o uzunlukta çok sıkı olmayan gevşek zincir çekiniz.

İlk Sıra zincirle tamamlanırken 2 sıraya geldiğiniz de sıra sonuna kadar her deliğe batarak sık iğne ile 2. sırayı da tamamlıyoruz.

Model hep Düz tarafından örülüyor ve sıra sonunda ip kopardıktan sonra yine en baştan örülmeye başlanıyor.Bu uzun ve geniş Bebek Battaniyeleri için sorun olmayacaktır.

3. sıraya gelindiğinde artık Örnek yapılacağı için renkli iple ilk sık iğneye battıktan sonra 3 zincir çekin hemen yanındaki sık iğnenin yanına arkadan tığı batırın 5 defa Fıstık gibi ip dolayın ve kapatın.

Aralarda 2’li 2 trabzan yapılır ve Trabzanların arkasından ilmek alınarak tekrar dolama işlemi yapılır.Bunu net anlamak için Videoyu izlemek gerekiyor.
Bebe Yününden Tığ İşi Burgulu Bebek Battaniyesi Videosu

2 Comments

  1. Geri bildirim: BURGULU KALPLİ BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEK ANLATIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: ŞEKER PEMBE TIĞ İŞİ MODEL AÇIKLAMASI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir