BEBE YÜNÜNDEN BURGULU BEBEK BATTANİYE YAPIMI

bebe-yununden-burgulu-bebek-battaniye
bebe-yununden-burgulu-bebek-battaniye

Bebe Yününden yapılan Puf,puf yumuşacık Bebek Battaniyesi Tığ İşi Burgulu Model Videolu Yapımı ile Kolay Renkli Tığla Bebek Battaniye Örneği arayan hanımlara öneriyorum.

Model iki taraflı hatta ben Modelin tersini daha çok beğendim.Battaniye örmeye çok elverişli,yumuşacık,Puf,Model olarak şık ve yapımı kolay Battaniye için 4 numara Tığ kullanılıyor.

Tüylenmeyen uzun süreli kullanıma ve sık yıkanmaya dayanıklı Olan Bebe Yünleri tüm Bebek Örgüleri gibi Bayan Yelekleri,Örgü Lizözler,Patikler ve Şallar içinde çok kullanılıyor.

bebe-ipinden-tig-isi-burgulu-bebek-battaniyesi
bebe-ipinden-tig-isi-burgulu-bebek-battaniyesi

Battaniye için kaç zincir çekilir? Bu Model için Battaniye Boyu ne kadar olsun istiyorsanız o uzunlukta çok sıkı olmayan gevşek zincir çekiniz.

İlk Sıra zincirle tamamlanırken 2 sıraya geldiğiniz de sıra sonuna kadar her deliğe batarak sık iğne ile 2. sırayı da tamamlıyoruz.

Model hep Düz tarafından örülüyor ve sıra sonunda ip kopardıktan sonra yine en baştan örülmeye başlanıyor.Bu uzun ve geniş Bebek Battaniyeleri için sorun olmayacaktır.

3. sıraya gelindiğinde artık Örnek yapılacağı için renkli iple ilk sık iğneye battıktan sonra 3 zincir çekin hemen yanındaki sık iğnenin yanına arkadan tığı batırın 5 defa Fıstık gibi ip dolayın ve kapatın.

Aralarda 2’li 2 trabzan yapılır ve Trabzanların arkasından ilmek alınarak tekrar dolama işlemi yapılır.Bunu net anlamak için Videoyu izlemek gerekiyor.
Bebe Yününden Tığ İşi Burgulu Bebek Battaniyesi Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. ŞEKER PEMBE TIĞ İŞİ MODEL AÇIKLAMASI | Nazarca.com
  2. BURGULU KALPLİ BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEK ANLATIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*