Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ŞEKER PEMBE TIĞ İŞİ MODEL AÇIKLAMASI

ŞEKER PEMBE TIĞ İŞİ MODEL AÇIKLAMASI

428
seker-pembe-tig-isi-cicekli-motifler
seker-pembe-tig-isi-cicekli-motifler

Videolu Açıklamalı Şeker Pembe Renkli Tığ İşi Modeli  2 Numara Tığ ve 2 Renk ile yapılan Ortası Çiçekli Küçük Kare Motifli Tığ işi Modeli 8 zincir çekilerek başlanıyor sonra zincir halka şekline getiriliyor.

2 zincir çekilir 4 tane 2 li trabzan yapılır batılır ve  sonra 10 zincir çekilir ve bu işlem toplam 4 defa yapılarak 2. sıra tamamlanır,en baştaki trabzanın köşesine batılır.

tig-isi-seker-pembe-model-yapimi
tig-isi-seker-pembe-model-yapimi

3. Sıraya Pembe iplik ile başlanır 4 trabzanın am ortasına batılır ve 12 Zincirli yuvaların içine 8 tane 2 li trabzan 2 zincir 8 2 li trabzan şeklinde 4 yuvaya da Pembe iplikle aynı işlem uygulanır.

İlk Motif tamamlandıktan sonra Pembe ip ile trabzanlar yapılırken köşelerden birleştirme yapılır.Ben sayıları yazdım sizde Dikkatli izlediğiniz de gayet net anlaşılır.

Şeker Pembe Renkli Çiçekli Tığ İşi Modeli Battaniye,Kırlentler,Örtüler ve benzeri Örgülere çok yakışacaktır.Bebe Yününden Battaniye Modeli ve Örnek anlatımı için modeli buradan görebilirsiniz.

Şeker Pembe Tığ İşi videosu

1 Yorum

  1. […] Tığ İşi Modelimiz de İlk sıraya 3 zincirle başladıktan sonra halkanın içine 2 li trabzanlar ile 6 tane trabzan yapılır aralarda 3 zincir çekilir halkanın içine batılır kapatılır ve tekrar 3 zincir 6 tane 2 li trabzan halka içine bat kapat ve 3 zincir ile bu şekilde halkanın içine 3 tane 6 lı trabzanlar yapılır ve sonunda trabzan dibine batılıp 2. sıraya geçilir. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz