Örgü Modelleri FISTIKLI GÜNEŞ SABUN LİFİ MODEL ANLATIMI

FISTIKLI GÜNEŞ SABUN LİFİ MODEL ANLATIMI

403
fistikli-gunes-lif-modeli-anlatimli
fistikli-gunes-lif-modeli-anlatimli

Fıstıklı Güneş Lif Modeli Videolu Sabun Lifi Yapımı için Sihirli Halka yapmayı bilmeyenler 5-6 zincir çekip halka şeklinde uçlarını birleştirin ve ilk sıraya 3 zincir çekilerek başlayınız.

Tığ İşi Modelimiz de İlk sıraya 3 zincirle başladıktan sonra halkanın içine 2 li trabzanlar ile 6 tane trabzan yapılır aralarda 3 zincir çekilir halkanın içine batılır kapatılır ve tekrar 3 zincir 6 tane 2 li trabzan halka içine bat kapat ve 3 zincir ile bu şekilde halkanın içine 3 tane 6 lı trabzanlar yapılır ve sonunda trabzan dibine batılıp 2. sıraya geçilir.

2. sıraya gelince 5 zincir çekilir 4. trabzana arkadan dolanarak batılır sık iğne ile kapatılır tekrar 5 zincir 4. trabzana arkadan bat sık iğnele topla şeklinde 2. sıraya bu şekilde 6 tane 5 zincirli köprü ile tamamlanır.

fistikli-gunes-sabun-lifi
fistikli-gunes-sabun-lifi

3. Sıraya başladığınız da 3 zincir çekin ilk zincir köprünün içine 3 tane 3’lü trabzan 2 tane 4 lü yapılan trabzan sonra yine 3 tane 3 lü trabzan ile zincirli köprünün içine bu 8 tane trabzan yapılır sık iğne ile kapatılır 3 zincir ile diğer zincir köprüsüne de aynı işlem uygulanır bütün köprüleri bu sayılarda trabzanlar yaparak 3. sıra tamamlanır.

4. sıraya gelince oldukça kolay 10 zincir çekilir çiçeklerin arasına sık iğne ile sabitlenir 10 zincir çek çiçek aralarına sabitle şeklinde tekrar zincir köprüler uygulayarak 4. sıra bitirilir.

5. sıraya gelindiğinde Lif Modelinin ortasındaki Çiçek şekli ortaya çıkmış olur ve 5. sıraya tekrar 3 zincir çekilir köprülerin içine aralarında 2 zincir olan 5 tane Fıstık yapılır kapatılır ve sonraki köprüye yine 4 zincir 3 lü fıstık olacak şekilde aralarında 2 zincir olan 5 tane 3 lü Fıstık ile tüm köprülere Fıstık uygulanır.

Modelin devamını videolu Lif Modeli anlatımında görebilir ve devamını izleyerek yapabilirsiniz.Örgü Sabun Lifi Fıstıklı Güneş Modelinin tamamını videolu yapılışını alttaki videodan izleyebilirsiniz.
Sabun Lifi Fıstıklı Güneş Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz