Örgü Modelleri BAŞAK AYRIMI MODELLİ GRİ GÜZEL BAYAN PATİĞİ TARİFİ

BAŞAK AYRIMI MODELLİ GRİ GÜZEL BAYAN PATİĞİ TARİFİ

776
tig-orgu-basak-ayrimi-patik-yapilisi
tig-orgu-basak-ayrimi-patik-yapilisi

36-37 Ayak numaralı Başak Ayrımı  Patik modeli olan Burundan Artırmalı başlanan Gri renk Kadın Patik Tarifi.Patik tek renk ile 5 numara Tığla örülüyor.

Mavi Çetik Modeli de Bu Yılın yine çok sevilen Şile Örülen Bayan Pati modellerinden. Çeyizlik Çetik yapımı için bu model çok güzel.

Özellikle bohçaya konulan Hediyelik  Kayın valide Patiklerine çok uyar.Bunu yukarıda linkini verdiğim Patik için söylüyorum.

basak-ayrimi-modelli-patik
basak-ayrimi-modelli-patik

Bu Tığ Modeli her yaşa uyar. Patik 36-37 numara ayaklara göre.Ama Burundan ya da ön örnek bölümünden 1 sıra artırdığınız da 37-38 yada 2 sıra artırdığınızda 38-39 numara Ayaklara uyar.

Küçük örmek için de 1 beden için 1 sıra 2 numara ufak örmek için yani 34-35 numara Patik için 1-2 sıra az örün. 2-3 numara küçük yapmak için sıra azaltın.

gri-burundan-baslamali-tig-kadin-patik
gri-burundan-baslamali-tig-kadin-patik

Zarif Şal Önerisi olan Modelimiz de burada.Pembe Gelin Şalı Modeli şeklinde yapılan Uçtan Başlamalı Üçgen Şal Tarifini izleyebilirsiniz.

7 zincir ile halka yapıp başlayabileceğiniz gibi Sihirli Halka Patik Başlama tekniğini de kullanabilirsiniz. Halka içine 3 zincir ile başlayın.

basak-ayrimi-tig-orgu-patik
basak-ayrimi-tig-orgu-patik

Zincir ile birlikte 13 tane trabzan örün. 3 zincir ile 2. sıraya tün trabzanlara batıp her deliğe 2 trabzan yapıp Patik Burun artırma yapılıyor.

en-guzel-gri-kadin-tig-patik
en-guzel-gri-kadin-tig-patik

Bu Teknik Şiş ile örüldüğünde de aynı teknik ile artırma uygulanıyor.Delikli olmaması için Şiş Patiklere izli artırma yapılır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz