mavi-cetik-patik-iki-sisle

MAVİ ÇETİK PATİK YAPIMINA 2 ŞİŞ İLE BAŞLIYORUZ


2 Şiş ile Mavi Çetik Patik Tarifi-Bayan Çetik Modelleri için biz de bir çok Açıklamalı Çetik Tarifleri de var.İncili,Süslü ya da Bu Çetik örneği gibi sade bir modele başlayabilirsiniz.

Çeyizlik Süslü Çetikler için de İncili ve Pullu Patik modelin den burada da bir Model var. 3 İlmekli Çetik yapımı için Kalın bir ip kullanılıyor.

kolay-cetik-tarifi-bayan-patik

kolay-cetik-tarifi-bayan-patik

Boncuklu Çetik Yapılışını da geçen Yıl Ocak ayında sizlere sundum.Onu da sayfa da görebilirsiniz. Çocuk Çetik Modelleri için de yakında harika bir modele başlayacağız.

Bu Patik 37 numara ve 36 Numara Patik için önerilen şu “69 ilmekte bırak arkayı da ayağına giyerek ölçün” 3 numara Şiş ile 3 ilmek atarak başlıyoruz.

mavi-cetik-nasil-yapilir

mavi-cetik-nasil-yapilir

İlk ilmek bu defa örülerek başlanıyor ama devamında ilk ilmekleri örmeden diğer şişe alınız. Ortadaki ilmeğin dibinden yeni ilmek alın.

Patik burunda Gizli Artıra yapılacak.Diğer ilmeği örün tekrar ilmek çıkarın son ilmeği de örün.Toplam ilk sırada 6 ilmek oluyor.

cetik-orme-tarifleri-ve-modeller

cetik-orme-tarifleri-ve-modeller

Patik hem düz hem ters örgüde artırmalar devam ederek ilerliyor. Dikişsiz 2 Şiş Çetikler ve Patikler için menüye de bakabilirsiniz.

One thought on “MAVİ ÇETİK PATİK YAPIMINA 2 ŞİŞ İLE BAŞLIYORUZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir