Örgü Modelleri AJURLU ÇENGELLER ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

AJURLU ÇENGELLER ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

824
Ajurlu Çengeller Örneği
cengel-ajur-orgu-modeli-yapilisi

Sevgi hanımın Ajurlu Çengel Örgü örneği yapılışını detaylı şekilde anlatan Sevgi hanımdan çok şık oldukça gösterişli Örgü Yazlık Bluzlar ve Örgü Bayan Kazakların da çok gördüğümüz Çengel Ajur Örgü Deseni.

Ajurlu Çengeller Örneği
cengel-ajur-orgu-modeli-yapilisi

Ajurlu Çengel örneğinde tam ortasında 2 haroşa ilmek yapılmış.Ancak isterseniz bu iki ilmeği yapmayıp Baklava ajurları ortada birleştirebilirsiniz. Sevgi hanım bu örneği Örgü Yakalı Hırka modelinde görmüş ve yakında bize Yakalı Hırka nasıl örülür? onun anlatımını da yapacağını müjdeliyor.

S şeklinde Ajurları olan bu örnek toplam 16 ve katları ile ortaya çıkan bir örgü.Eğer isterseniz bu örneği burada ki gibi iki sıra halinde değil de tek sıra halinde ara ya da kenar örnek olarak ta kullanabilirsiniz.

.Mercan renginde olan Resimde gördüğünüz Çengelli Ajur örgü modeli 2,5 numara şiş ve ince bebe ipi ile örülmüş. Ancak Sevgi hanımın anlatımını yaptığı Örneği nasıl yapılır? öğrettiği modelde 3 numara örgü şişi ile göstermiş.

Küçük Delikli örgü modellerinden olan Su Damlası Örgü modeli örneğini 2 gün önce sizler ile paylaştım.Bu kolay örgü modeli yeni örgü örnekleri öğrenmeye başlayan hanımlara tavsiyem.

Ajurlu Sarmaşık Örgü Modeli yapılışı olan değişik bir Örgü modeli de isteyenlere önereceğim yine Türkçe anlatılan Örgü videosu şeklinde izleyebilirsiniz.

ajurlu-cengel-ornekli-kadin-yelek
ajurlu-cengel-ornekli-kadin-yelek
ajurlu-cengeller-bayan-orgu-yelek
ajurlu-cengeller-bayan-orgu-yelek
ajur-cengelli-orgu-yelek
ajur-cengelli-orgu-yelek
ajur-cengel-ornek
ajur-cengel-ornek

Ajur Çengel Örgü Modeli Video İzle

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz