Menü Kapat

ÖRGÜ FİLE KAZAK BLUZ İÇİN ÖRNEK FİKRİ

Nazarca-sis-orgu-kazak-bluz-ile-modeli-2021


Bilhassa kadınlar için örülen yelek tunik, hırka, şal, Etol gibi örgülere Şiş Örgü file modeli olarak önerdiğimiz bir modelin videolu ve sesli tarifini suluyoruz.

File örgü modelleri yapılışı kazak, hırka modeli adı ile bizler için Nazarca örgü modelleri kanalımıza yayınlanmış bir model.

2021-file-sis-modeller
2021-file-sis-modeller

Yine kendi kanalımızdan sizlere Dik zikzaklı haroşalı örgü modelinin de tavsiye ederiz. Kışlık örgüler için kalın desenli kabarık örnekli bir model.

Şiş örgüsündeki File örgü modelleri yazlık kadın, bayan hırka, yelek gibi örgü modellerinde değerlendirebilirsiniz.

Uzun kollu, kısa kollu ya da askılı El örgüsü Şiş örgü file bluz modelleri için kullanabilirsiniz.

Angora gibi simli, ışıltılı, pırıltılı fantastik örgü ipleri ile de bu model Etol şal yapımı için kullanılabilir zariflikle bir örgü.

bluz-kazak-yelek-sis-modellere-file-ornek
bluz-kazak-yelek-sis-modellere-file-ornek

Burada maalesef kullanılan renk seçimi ile model çok belirgin olmamış. Ancak uygun renkler ile yaptığınızda çok gösterişli bir Örgü file modeli.

Örgünün her iki yüzü aynı desene aynı, modele sahip bir File model. Anlatımında ince Koton örgü ipi ve 3 numara örgü şişi ile modelin anlatımı gösterilmiş.

6 ilmek ve katları ile hazırlanan modelin anlatımı da ise daha kalın bir örgü ipi ile modeli yapım aşamaları gösteriliyor.

Dediğim gibi kadın örgülerinde fantezi örgü pullu, simli, ışıltılı, pırıltılı gibi çeşitleri olan ipler modelleri çok yakışıyor.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Anlatımı Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Şiş Örgü 2021 File Örgü Modelleri ve Yapılışı

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir