AHUDUDU PONÇİK BAYAN HIRKA YAPILIŞI

sisle-ponck-balon-ahududu-bayan-hirka
sisle-ponck-balon-ahududu-bayan-hirka

Balon Hırka ya da Poncik Hırka Modeller gibi isimleri olan Ahududu Modelli Ponçik Mor Bayan Hırakanın yapılışını en başından sonuna kadar Gösterilerek Kol kesimi,yaka Oyuntusu ve esimi Videolu Anlatımlı Yapılışı.

Tek renkli Salaş modelli Bayan Hırkanın Bayana ne kadar yakıştığını görebilirsiniz. Öyle Uzun Hırkalar yerine Kısa Spor Örgü Hırkalar isteyenlere önerim.

sis-isi-poncik-ahududu-bayan-hirkasi
sis-isi-poncik-ahududu-bayan-hirkasi

Ahududu Balon Hırka yapımı için Ören bayan Cango ip kullanılıyor.Şiş olarak 9  numara Şiş kullanabilir yaklaşık 9-10 yumak ipi hazır etmelisiniz.

Kadın Hırkası yapımı Kollardan 21 ilmek atılarak başlanıyor. 5 sıra 1 ters 1 düz lastik modeli yapılıyor.Ama isteyenler Kol lastiğini daha a yada daha çok örebilirler.

Şişle Patlamış Mısır Örneği adında az önce yayınladığım Şiş ile renkli ve güzel bir örnek yapılışına da buradan bakabilir yeni örnekler için Örgü bölümünü inceleyebilirsiniz.
Ponçik Ahududu Bayan Hırka Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. KOZALAK BAYAN HIRKA TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*