ŞİŞLE PATLAMIŞ MISIR MODELİ YAPIMI

sisle-patlamis-misir-orgu-modeli-yapimi
sisle-patlamis-misir-orgu-modeli-yapimi

Örgü Şiş ile yapılan Popcorn Örgü Modeli bizdeki adı ile Şiş İle Patlamış Mısır Modelin Örgü Şişleri ile nasıl yapacağınızı Videolu Örnek anlatımın da görebilirsiniz.

Model için 2 renk ip kullanılıyor ve model Çok amaçlı Her şeyin örüleceği güzel Örgülerden. Modelin başında 4-5 sıra Düz örgü örülerek başlanıyor.

Örneğe Pembe örgü ipi ile 3 Tane Düz örülüyor 4. ilmeği örmüyor 4 sıra söküyor sonra ilmek tüm sökülen ilmeklerin altından geçiriliyor ve örülerek diğer şişe alınıyor.

sisle-popcorn-orgu-ornegi-tarifi
sisle-popcorn-orgu-ornegi-tarifi

Tekrar 3 düz ilmek örün 4 . ilmeği şişten çıkarın 4 sıra sökün diğer şişe örüp geçirin şeklinde tüm sıra bu şekilde tamamlanıyor.

Örneğin ilk sırası bu şekilde yapılıyor Örnek olarak pembe renk ile 2. sırasını ters sırasını haraşo olarak örüp örneğin düz olan bölümüne 3. sıraya geçiyorsunuz.

3. Sıraya geldiğinizde 5 sıra düz örülüyor ve aynı model tekrar başta yapılarak 2. Motife başlanıyor. Bebek Hırka ve Yeleklerinde bu örnek çok yakışır.

Şiş İşi Patlamış Mısır Örneği Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. AHUDUDU PONÇİK BAYAN HIRKA YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*