YUMURTA KARTONUNDAN 3 BOYUTLU BALIK YAPILIŞI


Hobi, Öğrencilere

İşimiz bittiğinde attığımız yumurta viyolleri aslında geri dönüşüm ve hobi malzemesi olarak bulunmaz bir fırsat. Okulda evde akvaryum yapılışı ödevi için verilen ödevde balıkları nasıl gerçekçi yaparım,Kartondan nasıl kolay balık yapılır diye düşünmenize gerek yok artık. Yumurta kartonu ile yapacağımız bu  balık yapma etkinliğinde neler yapıcaz ve nasıl yapılıcak bende her zamanki gibi resimlerin altına yazayım.

egg-balik-yapma
egg-yumurta kartonundan balik-yapma

kartondan-kolay-balik kartonla-balik-yapma

Öncelikle şuna dikkat edin bu tarz yumurta kartonu 6 lık veya 12 lik yumurta kartonlarında olur.30 luk olanların şekli biraz daha farklı olur.Öncelikle kartondan yumurta konulan kısımdan kartonu temizce kesiyoruz. İkisi birbirine bakarak yapıştırırken diğerinide kuyruk olması için ters yapıştırıyoruz. Yapıştırma işlemi bittiyse şimdi en üsteki bitmiş haline bakalım ve balığımıza nasıl canlılık kazandırcağız onu öğrenelim. Burdaki balığı bir fırça ile az sulandırılmış akrilik boya ile boyamışlar. Balığın yüzgeç ve solungaçları içinde biraz kartonu kesip yapıştırarak yapmışlar.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “YUMURTA KARTONUNDAN 3 BOYUTLU BALIK YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir