yesil-tas-boncuk-oyasi


YEŞİL TAŞ BONCUK OYASI TARİFİ

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Yeşil Taş Boncuklar ile Kalemle yapılan Yazma Oyası Tek renk Yazma modeli olarak renkli Tülbentler içinde kullanılır Tarifi videolu olan Yeni kolay güzel bir örneği görmek için sayfamıza bakabilirsiniz.

Altınbaşa 98 numara Oya ipi kullanılan model 22,5 numara Tığla hazırlanıyor. Tığlaması 3 zincir ile yapılmış ama 2 zincire de Tığ battı yapabilirsiniz.

tas-boncuk-oyasi-aciklamali
tas-boncuk-oyasi-aciklamali

Boncuklar önceden ile dizildikten sonra başlanıyor.Yazma markasını merak edenler Ebru Yazma modeli kullanılmış.

Tek Sıra Fiyonklu Oya modelini de size tanıttıktan sonra model anlatımına başlayalım.Bu yazma modelinde ki gibi Tek renk Tülbentte sıra halinde yapılmış.

Yazmanın tam köşesine ipi sabitledikten sonra 5 zincir çekilir 1 boncuk alınır ilmeğin içinden geçirilir ve ilmek Kaleme geçirilir.

Sondan 1 önceki zincire batılır  1 kutu boş bırakılıp 2. kutuya batılır yine 5 zincir çekilir Boncuk alınarak yine ilmek uzatılır bu sıra böyle tekrar edilir kaleme alınan ilmekler 2. sıra Oya yapımın da kapatılır.
Yeşil Boncukla Kalem Oyası Video

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir