KUM BONCUKLU YAZMA KENARI TIĞ OYASI TARİFİ

boncuk-oyasi-cicekli-tig-isi-yazma-modeli
boncuk-oyasi-cicekli-tig-isi-yazma-modeli

Beyaz Kum Boncuklu Kırmızı Tığ Oyası oldukça zarif görünüyor.Videolu Tarifi izlediğiniz de o kadar da zor olmadığını siz de göreceksiniz.

Örneğin anlatan hanıma ait olup Yeni Tasarlanan Kum Boncuklu Oya Modeli olarak Çeyizlik Tülbent Kenarlarına uygulayabilirsiniz.

İncili Boncuk Oyası için farklı renkler ya da farklı Küçük Oya Boncuklar da kullanabileceğiniz bu Oya modelini yapmaya başlamadan Boncukları ipe geçirmeyi unutmayınız.

kum-boncuklu-yazma-isi-tig-modeli
kum-boncuklu-yazma-isi-tig-modeli

19 numara Tığ ile modele 3 zincir ile 1 tane 3 lü trabzan yapılır 3 zincir çekilir 3 boncuk alınır boncukları kapatıyoruz 4 zincir çekilir boncukların ortasına batılır.

4 zincir Bir sonraki boncukların arasına batılır kapatılır 4 zincir sonuncu boncuğun dibine batılır kapatılır.Yonca şekli yapıldıktan sonra boncuğun altına 3 tane sık iğne yapılır.

4 Yaş Örgü Elbise yapılışı ile Puf Örgü Modellerinden oluşan 3 Tane Örgü Tığ ve Şiş işi Modellerin yapılışlarını görebilirsiniz.
Kum Boncuklu Yazma Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. PAPATYALI KENAR OYASI ANLATIMLI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*