Menü Kapat

igne-oyasi-parmakla-petekli-model-yapimi

YENİ TASARIM PARMAKLA İĞNE OYASI TARİFİParmak Oyası Modeli dendiğinde aranız da Bu Modele benzeyen Teknikle yapılan Oya Modellerini Görmüştür.Ancak Bu Oya Yeni Tasarım Parmakla Yazma İğne Oyası modelidir.

Tığla Parmak Oyası modeli içinde Alt Fiyonk bölümü Parmakla üst bölümü Tığla yapılan Benzer Tığ İşi Oya Modeli de burada.

Fiyonklu bölümü Parmağa sarılıp yapılan modelin daha sonra Petekli Yaprakları İğne ile yapılıyor.Motifler tamamlandıktan sonra Aralara Sinek kanadı Oya tekniği ile Motifler Yazmaya iliştiriliyor.

Zambak Oyası Tığ Modeli de aynı bu model gibi Zambak Motifli Tülbent modeli olarak sayfamız da yapımını yayınladık.

petekli-parmak-oyasi
petekli-parmak-oyasi

Parmakları ince olanlar Kalemlerden yararlanabilirler. Aynı kalınlıkta farklı şeyler ile de yapabilirsiniz. Beyaz ip 12 kat olarak Parmak üstüne sarılır.

Burada Yaprakların atındaki Fiyonk kısmı yapılıyor.Aynı boyda olmalarına dikkat edin.Oyanın Motifleri irili ufaklı olmasın.

Beyaz ip 12 kere parmağa dolandıktan sonra Sarı iple içinden geçip düğüm atılır. Modeli parmağınızdan çıkarın iğne ile 12 sık iğne yapın.

parmakla-igne-oyasi-model-tarifi
parmakla-igne-oyasi-model-tarifi

Baş Örtüsü İğne Oyası modeli için de Çiçekli Sıralı İğne Oyası Örneği için başka bir modelimizi daha görebilirsiniz.

Fiyonk yapımın da 12 sık iğneden sonra 1 cm aralık ile ipi koparmadan Yapraklar yapılmaya başlanır.Motifler 3 yaprak olunca Ara İğne Modeli Sinek Kanadı ile bitirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir