Örgü Modelleri ZAMBAK OYASI DETAYLI TARİFİ

ZAMBAK OYASI DETAYLI TARİFİ

2339
zambakli-yazma-oyasi
zambakli-yazma-oyasi

Zambak Tığ Oyası Yapılışı– Oya Örneğinin Zarafeti ayrı Türkçe Videolu Tarifi ayrı güzel gösterilen Kenar Oyasını eminim sizde seveceksiniz.

Zambaklı Tülbent Oyası yapımı için Yeşil ve Beyaz Oya iplikleri ile 21 numara Tığ kullanılıyor. Diğer Kolay Tülbent Oyası modeli de bakmak isteyeceğiniz farklı bir model.

Zambak Lif Modeli adında da Tığla örülen Bombeli ve iki katlı Yuvarlak Zambaklı Lif Yapılışına buradan bakabilirsiniz.

Örgü Gruplarından Derya hanımdan çok istek alan bu modeli Havlu ucu Tığ Oyası Örneği olarak ta kullanabiliriz. Zambak Yaprakları Oyasının Tığ Battı yapılışı Yeşil iple 2 zincirli yapılacak.

zambakli-yeni-oya-ornegi
zambakli-yeni-oya-ornegi

Zambak Oya Motifleri için 7 zincir çekilir yuva elde edilir kapatılır.3 zincir Bu 3 adet zincir ilk trabzan olacak şekilde toplam 12 tane Trabzan yapın.

1 Zincir çekin oyayı çevirin 12 trabzan tepesine 11 tane sık iğne yapın. 1 zincir ile tekrar  dönüş yapın. 2. sık iğneye batarak tekrar sık iğne yapın.

tulbent-modeli-yazma-oyasi
tulbent-modeli-yazma-oyasi

Bu şekilde her sırada 1 sık iğne azaltarak sivri zambak yaprakları yapılır. Beyaz Zambak yaprağını ters çevirin sık iğne ile Yeşil ipi tutturun.

zambak-tig-oyasi
zambak-tig-oyasi

3 zincir ilk trabzan oluyor başına ip alın yuvaya girin yuva içine yine Yeşil iple de 14 tane trabzan yapın.Aynı Zambağın Beyaz Yaprağı gibi ama biraz daha geniş  ve kısa yapılacak.

Motif yapımı ve ekleme detaylarına videoyu izleyerek bakabilirsiniz. Önceki Örgü Çalışması Zarif Örgü Bayan Patik Tarifine buradan ulaşıp bakabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz