Örgü Modelleri İLGİNÇ OLDUĞU KADAR KOLAY İNCİ OYASI TARİFİ

İLGİNÇ OLDUĞU KADAR KOLAY İNCİ OYASI TARİFİ

381
ilginc-kolay-incili-zincirli-oya
ilginc-kolay-incili-zincirli-oya

İlginç İncili Oya Modeli Tarifi-Hem Kolay hem Çok Faklı Oya Tekniği ile yapılan Tığ Oyası Modeli.Modeli ister 1 kat ister 2 kat olarak yapabilirsiniz.

Kum Boncukları en küçük boyun bir büyüğü Kum Boncuk İncileri ile yapılıyor.Burada Hangi Boncukla yapmak isterseniz yapabilirsiniz.

Ancak Oya Boncukları çok iri ya da çok ağır olmasın. 2 Sıralı Beyaz Boncuk Oyası için 2. sırada farklı Boncuklar da olabilir.

koprulu-ilginc-inci-boncuk-oyasi
koprulu-ilginc-inci-boncuk-oyasi

Değirmen Çiçeği Oya Modeli de Boncuklu Motifli Çiçekli Oya örneği modelini seven Arkadaşlara Dün burada yayınladım.

Hangi boncukla yapılırsa yapılsın Modele başlamadan Boncukları oya ipine geçirmeyi unutmayın. 21 Numara Tığla ilmeği oluşturun Boncuğu tığa geçirin yazmaya sabitleyin.

İlmeği Boncuğun içinden geçirin 1 tane sık iğne yapın. 4 zincir çekin 1 defa dolayın en baştaki boncuk dibine sık iğne girin.

Küçük 2 li trabzan yapın. 4 zincir ile bu yeni yaptığınız yuvaya girin sık iğne ile yine 4 zincir yuvaya girin bunu tekrarlayarak 7 tane Zincir köprü yapın.

Zincirli Köprü Oyasına benzer şekilde burada ki Yapraklı Zincir Oyası modelini de görebilirsiniz. 7 zincir halkası yapıldıktan sonra 1 inci alın tığa takın 4 kutu bırakın 5 kutuya boncuğu sık iğne ile takın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz