El İşleri BONCUKLU DEĞİRMEN ÇİÇEĞİ TIĞ OYASI YAPIMI

BONCUKLU DEĞİRMEN ÇİÇEĞİ TIĞ OYASI YAPIMI

8996
Boncuklu Değirmen Çiçeği Oyası
boncuklu-degirmen-cicegi-tig-oyasi

Kum Boncuklu Değirmen Çiçeği Türkçe Videolu Tarifi– Çiçekleri Boncuklar ile bezenmiş 2 Renkli Kırmızı Yazmaya yapılan Değirmen Çiçekli Boncuk Oyası Örneği.

Sevgili Derya hanım bu modeli yayınlayacağını 1-2 gün önceden bana haber vermişti.Modelin resimlerini gördüğümde çok beğenmiş sabırsızlıkla videonun yüklenmesini bekledim.

İncili Sarı Yazma Modeli de Hafta sonu Oya Modeli bekleyen Arkadaşlarım için bu sayfam da yayınladım. Oya Tarifleri ve Oya Modeli Görselleri için daha fazlasını altta Benzer Çalışmalar da görebilirsiniz.

Boncuk Motifli Yazma
kirmizi-yazmaya-boncuklu-degirmen-cicegi

Kum Boncuk Modeli malzemeleri nelerdir? Boncuk Motifli Oya için Beyaz Kum Boncuklar-2 Ren Oya ipi-En küçük olanından Serum halkaları-21 numara Oya mili.

Öncelikle yapacağınız ipi üzerine kum boncukları dizmeniz gerekiyor. İlk Olarak Değirmen Çiçeği Boncuk motiflerine başlıyoruz.

Serum halkanın içine ipi sık iğne ile sabitleyin 6 boncuk alın ipin ucunu alın kapatın. Tekrar serum halkasına 2 sık iğne yapın yine 6 boncuk atın kapatın.

Kırmızı Boncuklu Yazma Yapılışı
kum-boncuklu-degirmen-cicegi-oya-modeli

Aynı işlemi 6 boncuk kapat 2 sık iğne yine 6 boncuk olarak Serum halkasının içini 6 tane Boncuk sırası ile yapraklara başlanıyor.

5 zincir ilk boncuk yuvasının içine 3 boncuk bira tarafa 3 boncuk bir tarafa alarak ortasına batın 5 zinciri kapatın. Yine 5 zincir yine aynı ortaya girin kapatın pimpirik yapın.

Aynı yuvaya 2 defa pimpirik yapılarak Motifleri tamamlayın.Ara oya ve eklenişi ile Boncuklu Motiflerin detaylı yapımı videoda.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz