El İşleri İNCİLİ SARI YAZMA OYASI RENGİ ŞAHANE ANLATIMI HARİKA

İNCİLİ SARI YAZMA OYASI RENGİ ŞAHANE ANLATIMI HARİKA

1109
sari-yazmaya-tek-sirali-inci-oyasi
sari-yazmaya-tek-sirali-inci-oyasi

İnci Oyası Sarı Yazma Modeli Tarifi-Kolay Tek Sıra Oya Örnekli İncili Sarı Yazma oyası hem rengi şahane hem modeli şahane Kibar çıtır Oya Modeli yapılışı.

Fuşya Tığ Oyası modelini de  aynı anlatım ile sundum. Fuşya Pembe Renkli Yazma Kenarı Oyasına da bakın. Onu da sizlere Düz Renkli Tığ Oyası yerine 2 Renkli Oya örneği olarak tavsiye ederim.

beyaz-incili-sari-tulbent-oyasi
beyaz-incili-sari-tulbent-oyasi

Kullanılan Sarı Oya ipi Marka ve numarası:Yabalı Sarı Renk 648 numara-Tığ 22,5 numara,yazma modeli de Cenk marka olarak bu model için seçilmiş.

İpe boncukları sıraladıktan sonra  Sıralı Oya Modeline sıfırdan başlıyoruz. 4 zincir 2 kere dolayıp 1 kutu atlayıp diğerinin içine girip 2-2-2 kerede çekip 3 lü trabzan yapıyoruz.

incili sari-yazma-modeli-tarifli
incili sari-yazma-modeli-tarifli

4 zincir çekilir aradan Yuvaya arada girip sık iğe ile Çiçek Tomurcuğu için Pıtırcık yapılıyor. 3 sık iğne yapıp 4. cü olanı tığ battı da kapatın.

4 zincir 2. kutuya batın 3 lü trabzan yapı boncuk alın İnciyi çekeceğiniz örümceğin içine alarak oyanın tersini  çevirin.Oyanın tersini çevirin 4 zincirlik tomurcuğa batın.

İncili Tığ Oyaları
Sarı İncili Oya

Neredeyse bitmek üzere olan Tığ Oyası İncili Sarı Tülbent oyasının Tarifini izleyebilirsiniz. İnci yerine Taş Boncuk Oyası,Kum Boncuk Oyalar gibi modelleri de yapabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Gerçekten rengi çok güzelmiş.Sarı yazmalara tülbentlere yemenilere inci boncuk oyalarını çok yakıştırıyorum.İnci yerine taş boncuklar da çok yakışır bu modelle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz