Menü Kapat
Fuşya Yeni Oya Tasarımı

OYA ÖRNEĞİ MODELİN DE FUŞYA RENGİN GÜZELLİĞİFuşya Pembe Yazmalı Çiçek Motifli Tülbent Modeli Yapılışı-Tek Renkli Tülbent Oyası Önerim olan bu model oldukça Zarif Oya Örneği ile Baş Örtüsü Oya Örnekleri için de kullanılır.

2 Renk ip Tek Renk Yazmaya güzel bir Oya Modeli ile uygulandığın da ayrı güzel duruyor. Çok renkli Motifler ile yapılan Desenli Yazmalar çok göz yorucu olduğundan Tavsiyem Düz Yazmalar kullanılmasından yana.

Ama istisna olan modellerde yok değil.Bundan önce Çiçek Desenli Hardal renkli Yazma modelini Çeyizlik Yazma Modeli adı ile sayfa da yayınladım,görebilirsiniz.

Çiçekli Oya Tarifleri
Fuşya Çiçekli Oya Örneği

İp renk numara ve markaları şöyle-Fuşya Gelincik marka 465 numara-21,5 numara Tığ-Çiçek Motifi Oya örnekleri arası Örümcek modeli ile birleştiriliyor.

Yaza ucuna ipi sabitleyin.Yazma başın da 1 tane Alt ara oya olarak Tomurcuk yapımı ile başlayarak 2 zincir çektik 1 kere doladık yandaki Tığ battısına girdik 2-2 alarak çıktık.

3 zincir çektik içinden geçerek 1 tomurcuk yaptık. 2 zincir 1 tomurcuk kapat sıralaması ile gerekli Çimen tomurcuk ara oyası yapılır.

Fiyonk yapraklar için 9 zincir ilk çimen tomurcuk tepesine battık kapattık. 2 zincir ile oyayı döndürdük 9 zincirden yaptığınız yuvaya 7 tane 2-2 çekilen 2 li trabzanlar yapın 7 zincir çekin 1 kere dolayın aynı yuvaya yine 7 trabzan yapın.

İğne Oyası Modelleri

Yukarıda Güzel Oya Örnekleri göreceğiniz zamanın da En çok istek alan İğne Oyası Tarifleri ile 60 Tane Oyalı Yazma Modelleri görebilirsiniz.
Fuşya Tığ Oyası Tarifi

2 Comments

  1. Geri bildirim: ANADOLU MEMLEKET ÇİÇEĞİ ÇEYİZE YAZMA ÖRNEĞİ | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: İNCİLİ SARI YAZMA OYASI RENGİ ŞAHANE ANLATIMI HARİKA | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir