ceyiz-oyalari-icin-oya-tavsiyesi


YAZMA MODELLİ ÇEYİZLİKLER DE OLMASI GEREKEN OYA

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Çeyizlik Yazma Modelleri için Oya Önerileri ve Yapılışları– Çeyizlik Oya Örnekleri olmayan Çeyiz olur mu? Her ne kadar artık Çeyizlerde çok kullanılmasa da Baş Örtülü hanımlarımız severek  kullanıyorlar.

Ben de Oyalı Baş Örtüsü Modellerine bayılıyorum. Hem artık Oyalar bir çok çalışmalarda kullanılıyor. Takı Oyalar,Oyalı Tespih başı ,Boyun Fuları Oyalı modelleri gibi modelleri unutmayalım.

Cumartesi yayınladığım Ceylan Kirpiği Oya Modeli hele son zamanlar da çok beğendiğim Kum Boncuklu Oyalardan oldu.

Çiçek motifinin altında Fiyonk uygulanan Çeyiz Oyaları benim de sevdiğim beğendiğim modellerden oluşuyor. Desenli Çiçekli Yazmalara Renkli Oyaları yakıştırmam ama bunu sevdim.

Çeyiz Oyası Örnekleri
Çeyizlik Tığ Oyaları

İpler Altınbaşak Krem 911 numara- Yeşil 383 numara-Hardal sarısı 41 numara Tığ da 21 numara. Model iki çimen üzerine kuruluyor.

Aralarda 5 tane ara bırakılıyor.Siz bunu kendi zevkinize göre bırakabilirsiniz. Tavsiye edilen ara 8 tane Tomurcuk Oya Yapılması..Model anlatımın da Motifler daha yan yana uygulanıyor,onun için 6 tane.

Tığ battı Yazma Kıvırma ile çimen için Yeşil renk ile Yazma başından sıfırdan Oya Yapılışına başlanır.İp sabitlenir 2 zincir 1 kere dola ilk tığ battıya bat 2+2 trabzanla çık.

3 zincir ile yeni yaptığı yuvaya bat arada gir kapat tomurcuk yap. 2 zincir ile yandaki tığ battı için de kapat.Bu tekrarlanarak ara çimen Tomurcuklar yapılır.

 Yazma Yemeni Oyaları bölümün de bütün Oya Modelleri ve Yapılışlarına bakabilirsiniz.

Modelin detaylarını izleyerek daha iyi anlayacaksınız. Lütfen sayfamız da 1-2 sayfa dolaşarak sizler için Her Gün Yayınlanan Şahane Oya Modelleri ve Diğer El işlerine bakın.Emin olun Seveceksiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “YAZMA MODELLİ ÇEYİZLİKLER DE OLMASI GEREKEN OYA”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir