Hobi YAZILI AÇIKLAMALI 2014 YENİ LİF MODELLERİ

YAZILI AÇIKLAMALI 2014 YENİ LİF MODELLERİ

1375
resimli-yazili-anlatimli-lif-modeli-ornegi-nazarca.com

Bugün sizlere benim en çok sevdiğim lif modeli olan bir lifin resimli ve yazılı olarak paylaşımını yapacağım.

2014 sevilen moda yeni sezon lif modelleri olarak sevilen tığla örme lif örneğini bir sitede görünce resimleri aldım siteme göre düzenleyerek derledim ve anlatımlarını sizin için sitemde paylaştım.

Lif kullanımı çok eskilere dayandığı bilinir çok eskilerde liflerden bahsederken

Hamam Bezi Örme  diye google’da ararken daha sonraları ise Örgü Banyo Bezi ve El İşi Lif Modelleri diye aramaya başladık. Yıllar geçtikçe bildiğimiz banyo ovunma bezi oldu lif.

Şimdilerdeki gençlik her ne kadar hazır lif modelleri ile ilgilense kendi lif modelini aramak için 2014 lif örnekleri diye arama yaparak sitemiz nazarca.com ‘da 100 lif modeli sayfamızdan beğenilerini sunuyorlar sağolsun.

Yeni sezon en son model lif modelleri bu yıl 2014 senesi lif modeli örnekleri daha çok saplı lif modeli olarak kullanılacak gibi görünüyor.

Lif örneği arayanlar ya da çeyizlik lif örmek  modelleri arayanlar keseli lif modelleri dedikleri el sokmalı lif modelleri tercih edebiliyorlar.

Geçen yıl internet’te en çok aranan moda lif modelleri şunlarmış. Çilek lif modelleri nasıl yapılır, Kasnak işi Lif Modelleri ve Fıstık örnekli tığ işi lif modelleri ve tabi ki Burgu Lif Örneği Nasıl Yapılır

Kış ayına girmemizle birlikte Baharda ve yazın evlenecek olan gelinlerimiz Çeyizlik Lif Modelleri arayışına girdiler.

Lif görselleri arasında seçim yapmak zor olduğu gibi Kasnakla lif nasıl örülür? Tığ işi lif modelleri,Şişle Lif Örme,Firkete Lif Örneği, Sakallı İpten Lifler gibi seçimler arasından hangini örecekleri konusunda zorlanarak çeyizlik el işi örnekleri arayışına giriyorlar.

Nazarca.com lif modelleri sizler için en güzel videolu anlatımlı Lif Örnekleri,Resimli Anlatımlı Lif Örneği,Yazılı Lif Açıklamaları olarak en yeni en güzel 2013 ve 2014 en yeni lif modellerini sizlere sunmaya çalışıyoruz.

Gelin kızlarımıza mutluluklar dilerken bu güzel tığla örülen fıstıklı lif modelini örmek isteyenlere kolay gelsin.

yazili_resimli_aciklamali_lif_modeli

1. Başlangıç için 6 zincir çekip halka şeklinde kapatıyoruz.4 zincir çekip tığın başını dolayarak zincir boyunda uzatarak ikili trabzan yapıyoruz aralarında 1 zincir çekerek başta çektiğimiz 4 zincirde dahil toplamda 12 trabzan yapıyoruz sabitleyerek ipimizi koparıyoruz.

yazili_resimli_aciklamali_lif_modeli-1

2. Diğer ipimizi altta yaptığımız trabzanlardan birinin tepesine sabitliyoruz. 3 zincir çekiyoruz tığın başını dolayıp yanındaki deliğe örmeden 5 defa batıyoruz 5 defada diğer deliğe batıp toplam 10 taneyi tek seferde topluyoruz 3 zincir çekip yanındaki trabzanın tepesine sabitliyoruz. Tekrar 3 zincir çekip tığın başını dolayarak yanındaki deliği örmeden 5 defa batıyoruz tekrar yan taraftaki deliğe 5 defa batıp toplam 10 tanesini aynı anda topluyoruz tekra 3 zincir çekip yan tarftaki trabzanın üzerine sabitliyoruz. Bu işlemi toplam 6 fıstık oluncaya kadar bu şekilde yapıyoruz. İpi koparıp üst kısma geçmek için diğer ipimizi alıyoruz

resimli-yazili-anlatimli-lif-modeli-ornegi-nazarca.com-3

3. İpimizi yapmış olduğumuz fıstıklardan birinin üzerine sık iğne yardımıyla sabitliyoruz. 9 zincir çekip diğer fıstığın üzerine sık iğne yardımıyla sabitliyoruz başlangıç noktasına kadar bu şekilde devam ediyoruz. 4 zincir çekip çekmiş olduğumuz 9 zincirin içerisine 4 zincirle beraber toplam 12 tane ikili trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip diğer 9 zincirin içerisin 12 tane ikili trabzan yapıyoruz bu işlemi sonuna kadar bu şekilde yapıyoruz.

yazili_resimli_aciklamali_lif_modeli-4

yazili_resimli_aciklamali_lif_modeli-5

4. ve 5. 2. sırada 3 zincir çekip tığın başını dolayıp yanındaki trabzanın arkasından alarak ikili trabzan örüyoruz tekrar başını dolayıp tekrar diğer yanındaki trabzanın arkasından alarak ikili tarbzan yapıyoruz 12 trabzanı bu şekilde yapıp 1 zincir çekip tığın başını dolayarak 6 defa delige batıp hepsini tek seferde toplayıp fıstık yapıyoruz 1 zincir çekip tekrar aynı yere aynı şekilde fıstık yapıyoruz tekrar tığın başını dolayıp yandaki trabzanın arkasından alarak ikili trabzan yapıyoruz bu işlemleri sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Bunu 5 sıra bu şekilde devam edip ortasını bu şekilde tamamlıyoruz.

resimli-yazili-anlatimli-lif-modeli-ornegi-nazarca.com-6

6. Ön yüzünde son olarak ortasında yaptığımız motiflerden yapıp birleştiriyoruz.

resimli-yazili-anlatimli-lif-modeli-ornegi-nazarca.com-7

resimli-yazili-anlatimli-lif-modeli-ornegi-nazarca.com-7

7. Arka parçası için 8 zincir çekip halka şeklinde kapatıyoruz. 3 zincir çekip zincirle beraber toplam 20 tane ikili trabzan yapıyoruz. arkasında ki parçayı tamamlamak için toplam 10 sıra örüyoruz. 2. sırada her tabzanın üzerine iki tane ikili tarabzan yapıyopruz. 3. sırada 2 trabzan yapıp 3. trabzana iki tane ikili trabzan yapıyoruz daha sonraki sıralarda son sırada 84 trabzan olacak şekilde aralarda artırarak tamamlıyoruz.

yazili_resimli_aciklamali_lif_modeli-8

7. Resimdeki gibi bitiş yerinden ön parçaya sabitliyoruz. 9 zincir çekip fıstığın ortasına batıyoruz sonra 8 zincir çekip diğer fıstığın üzerine batıyoruz tekrar 9 zincir çekip arka parçadan 28 trabzan sayıp ön parçayı arka parçaya sabitliyoruz.3 zincir çekip 28 trabzanın üzerine ikili tarabzan yaparak diğer uca geliyoruz. Çekmiş olduğumuz 9 zincirin içerisine 15 tane ikili trabzan yapıp 8 tane çektiğimiz zincirin içerisine 12 tane ikili trabzan yapıyoruz ikinci 9 zincirin içerisine 15 tane ikili trabzan yapıyoruz tekrar arka parçaya gelince tekrar 28 trabzanı örüp ön parçaya gelince trabzanların arkasından alarak örüyoruz. 4 sıra örüyoruz arkayı düz önü arkadan alarak örüyoruz.

8.Ön parçayı motiflerden arka parçaya sündürme (örümcek) yardımıyla birleştirerek tamamlıyoruz.

8 YORUMLAR

  1. Fatma hanım bende resimlere bakarak yazıyorum,üzgünüm fakat bilmiyorum

  2. Yardim edermisiniz birleştirmeyi yapamadim ve arkayi on sıra örmeme ragmn küçük cvbınızı bekliyrm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz