Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YAYLA TEPELERİ ÖRNEĞİ BASİT SADE AJURLU ÖRGÜ

YAYLA TEPELERİ ÖRNEĞİ BASİT SADE AJURLU ÖRGÜ

549
ajurlu-yayla-tepeleri-orgusu
ajurlu-yayla-tepeleri-orgusu

Şiş örgüsü Ajurlu Yayla Tepeleri Örgü Modeli Kadın örgülerine yakışan, Bebek örgülerinde de kullanılan mevsimlik kolay bir örnek.

Cansel Hanım örneği birkaç farklı örgü ipi kullanarak bize tarifini göstermiş. Angora simli beyaz iple Kadın ve Çeyizlik Yelek modelleri nasıl görünür? görebilmemiz için beyaz renk ile örülmüş.

Ajurlu Yayla Tepesi Örgüsüne başlamadan önce 2 diş haroşa uygulanmış, bebe ipi ile yapılan gri örgü çok hoş görünüyor, örnek daha belirgin olmuş.

nazarcadaki-ajurlu-mevsimlik-sis-ornekler
nazarcadaki-ajurlu-mevsimlik-sis-ornekler

Burada herhangi bir lastik uygulanmadan başlanılmış, sadece örnek anlatımı olduğu için lastik kullanılmamış. Fakat siz isterseniz Lastik Deseni kullanabilirsiniz.

Bu örneği aradı ki haroşa kutu desenlerini arttırarak biraz daha farklı bir desen ile de yapabilirsiniz. Aynı şekilde de örebilirsiniz.

Erkek çocuk ve erkek bebek örgülerinde yine bebe yünleri ve benzer marka iplikler ile güzel Hırkalar olabilir diye düşünüyorum.

mevsimlik-ajurlu-yayla-tepesi-modeli
mevsimlik-ajurlu-yayla-tepesi-modeli

Ajurlu Tepeli Örgü delikli bir örnek olduğu için her mevsim yaz, kış kullanılabilir, mevsimlik örgü kıyafetlere yakışır.

Model yukarıdan aşağıya bakıldığında da, aşağıdan yukarıya bakıldığında da güzel. Yani yakadan da başlarsanız, etekten de başlasanız modele, modelde de farklı ve hoş duracağını düşünüyorum.

yayla-tepeleri-sis-orgu-ajurlu-model
yayla-tepeleri-sis-orgu-ajurlu-model

Angora ip ile yapılan Beyaz 2 kat Angora ip yapılarak örülmüş. Yazlık örgüler de tek kat,mevsimlik ve kışlık örgüler de 2 Kat ip kullanımı uygun olur.

Küçük Yayla Tepeleri Ajurlu Örneği İnce iplikler ile Şal ve Etol Örgülerinde de değerlendirebilirsiniz.

Modelin ilmek hesabına 7 kat ve 7 ilmek ve katlarından hesaplayabilirsiniz. Ayrıca tüm ilmekleri attıktan sonra 3 tane de ekilmek ilave etmemiz gerekiyor.

Ajurlu Yayla Tepeleri Şiş Örgüsü Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz