Menü Kapat
yapisik-omuz-salli-bebek-beresi

YAPIŞIK OMUZ ŞALLI ÇOCUK BERESİAçıklamalı Videolu Tek Parçadan oluşan ve Tek Parça şeklinde örülen Yapışık Omuz Şallı Bebek Beresi Bebeğin omuzlarını da örteceği için Kışın soğuktan çok güzel korur ve Bebek Beresini çıkaramaz.

Öncesin İlgilenenler  isterseniz 75 Tane Nazarca Oya Tariflerine bakabilirsiniz. Sayfada 75 adet İğne ve Tığ Oyası örnekleri ile Çeyizlik Oya Tarifleri görebilirsiniz.

4 numara Mi ve 2 yumak 100 gram ip kullanılan Yuvarlak Motif üzerine Kapüşonlu Boyun örten Bebek Beresi Üzerine Çiçek işlemeli model 31 zincir çekilerek Bebek Beresinden başlanıyor.

20 cm uzunluğunda çok sıkı olmayan 31 zincir çekilir. 31 zincir sonrası 3 zincir 2. sıraya çıkmak için atılır ve 34 zincir olur.

salli-cocuk-bere-yapilisi
salli-cocuk-bere-yapilisi

2. Sıranın tamamını 3 lü trabzan ile yapıldıktan sonra Patik tabanı gibi dönerek 3. sıraya çıkılır. Bu işlem boyu 14 cm oluncaya kadar 3 lü trabzan şeklinde devam eder.

14 cm ördükten sonra Örnek kurulumuna geçilir. Bir kaç sıra daha örnekli model yapıldıktan sonra Omuz Şalına artıra yapılarak başlanır.

Aralarda Örümcek ve trabzanlar yapılarak Şalın uzunluğunu siz yeterli bulduğunuz sürece uzatabilirsiniz.Bittikten sonra Uzun bir zincir çekip boyun kısmına geçirebilirsiniz. En son İğne nakışı ile Şallı Bereyi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.
GOLA DE CROCHÊ COM CAPUZ LIZ

Şallı Berenin Tığ işi Çiçeklerin Tarifi

CROCHET EAGLE WITH CAPE LIZ

1 Comment

  1. Geri bildirim: 2 RENKLİ YILDIZ ÇİÇEĞİ LİF YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir