Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YAKASI ETEKLERİ VE KOLLARI AJURLU BEBEK HIRKA YAPIMI

YAKASI ETEKLERİ VE KOLLARI AJURLU BEBEK HIRKA YAPIMI

430
etek-kol-yaka-kol-ajurlu-cocuk-hirka
etek-kol-yaka-kol-ajurlu-cocuk-hirka

İşte buda çok beğendiğim Farklı Bebek Hırka Modellerinden. Yapım aşamalarına baktığınız da Anlatımı Dinlediğiniz de Sizde bu 2 Renkli Yakası Eteği Ajurlu Çocuk Hırkasını yapabilirsiniz.

İri Rendeli Örgü Deseni nasıl yapılır? buraya baktığınız da Değişik Şiş Model yapımı da var. Çift Yapraklı Hırka modeli de aynı bu model kadar güzel Bebek Hırkası.

3 Yaş için örülen Hırkanın ilk olarak Yeşil Haraşo bölümleri sonra Etek ucundaki Ajurlu desen son olarak Ajurlu Yaka Modeli yapılıyor.

İki farklı tekniğin kullanıldığı Sıralı örülen Hırka yapımın da La Mia Pastel Cotton Yeşil El Örgü İpi – L052 her biri 50 gram olan 2.5 yumak yeşil 1 yumakta krem kullanılmış.

yakali-yesil-ajurlu-cocuk-hirka-yapimi
yakali-yesil-ajurlu-cocuk-hirka-yapimi

Hırka Yeşil renk iple Yakadan 71 ilmek ile başlanıyor ve 1 sıra haraşo yapılıyor. Yakadan ilmek ayırmaları 12 ilmek ön için ayrılıyor 1 ajur dolama 2 düz 1 ajur dolama yapılıyor.

Sonra 9 ilmek kol için ayrılır yine artırma için 1 ajur dolama 2 düz 1 ajur yapılır.Arka parça için 21 ilmek ayrılır yine 1 ajur 2 düz 1 ajur yapılır. Kol için diğer kol gibi 9 ilmek ve ajurlar yapılır ön para için 12 ilmek ve ajur ve düzler yapılır.

Artırmalar 18 sıra ajur yapılır ve kol kesimine gelinir. 18 Ajurdan sonra Beden ve kol ilmekleri ayrı şişlere alınır.Kollar yeterli uzunlukta ilk olarak yapılır ve sonra beden örülür.

Yaka Kol ağzı ve Etek Ajurları için ilmek çıkarılır ve ajurlu model uygulanır. Son olarak Ön bantları yine ilmek çıkarılır ve 4-5 sıra haraşo yapılır.

İp kalın olduğu için 5 numara Şiş ile yapılmış. 4-5 Yaş Çocuk Hırkası için şu öneri var “5 yaşında bir çocuk için yakayı 89 ilmek başlayıp, önü 15 ilmek, kolları 12 ilmek, arka kısmı da 27 ilmek yapmanız uygun olacaktır.18 sıra haraşo yeterli gelir. Erkek Çocuk için modelli kısım yerine de düz örgü yaparsanız daha iyi olur”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz