VİDEOLU FİMO ÖRGÜLÜ KOLYE YAPILIŞI
orgulu-fimo-kolye

VİDEOLU FİMO ÖRGÜLÜ KOLYE YAPILIŞIFimo Hamuru (Polymer Clay) Kolye Nasıl Yapılır? Videolu Fimo Hamuru Kolye yapılşını izleyerek öğrenmek isteyenlere çok şık bir Kolye yapımı.

Merhaba değerli Arkadaşlarım. Uzun zamandır Fimo hamuru ile yapılan çalışmalara yer vermediğimi düşündüm ve sizlere Bugün Videolu Kolye yapımını öğretici Video sunmak istiyorum.

Fimo Hamuru Nedir? bilmeyen Arkadaşlarım için kısa bir açıklama yaparak başlayalım.

Fimo Hamuru evde fırında pişirdiğinizde seramik gibi sert ve sağlam olan pişirilen Hobi hamurudur.

Fimo hamurunu büyük Kırtasiyelerden,Hobi malzemeleri satan dükkanlardan ve İnternet’ten online olarak bir çok siteden satın alabilirsiniz.

Fimo hamuru diğer adı Polymer Clay yani Polimer Kil olarak ta biliniyor. tek renkli 56 gramlık fiyatları 5-8 tl arasında değişiklik gösteriyor.

Özellikle yabancı ülkelerde çok yaygın Hobi ve ek kazanç olarak evlerde Fimo hamuru ile Biblolar,Takılar,Tesbihler,Ev Aksesuarları gibi daha bir çok şey yapılarak satılıyor.

Eğer evinizde bir şeyler yapabilmek ve bunları satarak ek kazanç sağlamak istiyorsanız sizlere bu eğlenceli Hobi çalışmasını tavsiye edebilirim.

Sizler için hazırladığım Fimo Hamuru bölümünde Resimli ve Videolu Fimo çalışmalarına bakarak sizlerde zamanla bu işte uzmanlaşarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Fimo hamuru ile çalışırken işinizi kolaylaştıracak bir çok alete de ihtiyaç duyacaksınız.

Fakat bu aletlere Alternatif olarak farklı aletlerden faydalanabilir zamanla ustalaştıktan sonra bu aletleri İnternet üzerinden satın alabilirsiniz.

Resimlerde gördüğünüz ve Videoda izleyeceğiniz Örgülü Fimo Kolye yapımının ne kadar keyifli olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Tabi Fimo ile ilk defa çalışmaya başlayacak arkadaşlar için zor bir başlangıç onun için makalenin içinde linkini verdiğim Fimo bölümünden kendinize daha basit ve kolay Fimo çalışmaları seçin ve onlar ile başlangıç yapın.

Şimdi buyrun Fimoyla yapılan Takı Kolye yapımını birlikte izleyelim.

https://nazarca.com/category/hobiler/fimo-hamurundan-yapilanlar

fimo-polymer-kil-orgulu-kolye-yapimi
fimo-polymer-kil-orgulu-kolye-yapimi

Malzemeler

fimo-polymer-kil-orgu-kolye
fimo-polymer-kil-orgu-kolye

Fimo Hamuru ( Polymery Clay) Örgülü Kolye Yapılışı Videolu Öğretici


Knitted necklace, polymer clay,-Gestrickte Halskette, Fimo,Collier tricoté, argile polymère,-Gebreide ketting, polymeer klei,-Stickad halsband, polymerlera,

This Post Has 8 Comments

  1. Fatma

    Bu video rus internetten çalıntı ama :) ayıp değil mi?

    1. Fatma hanım cahil,cahil konuşuyorsunuz anca biz bu videoları paylaşalım isteyen kanal sahipleri.Biz paylaşınca izleniyor ve para kazanılıyor ama bazıar İşgüzarlık olsun diye bilmeden yazıyorlar işte. Yani o gülücük ifadesi yapılan suçlamayı hafifletmiyor

Bir cevap yazın