FİMO HAMURU SİYAH BEYAZ BONCUKLU KOLYE YAPILIŞI
fimoyla-siyah-beyaz-boncuklu-kolye-yapilisi

FİMO HAMURU SİYAH BEYAZ BONCUKLU KOLYE YAPILIŞI


Fimo bölümümüz için sizlere yeni içerikler fimo Hamurundan Yapılanları eklemeye devam ediyorum.Bugün sizlerinde resimlerde gördüğünüz gibi fimo hamurunun siyah ve beyazı kullanılarak yapılmış çok güzel fimo kolyesini görüyorsunuz.Görselleri ve anlatımlarını lütfen dikkatli inceleyiniz.

fimoyla-siyah-beyaz-boncuklu-kolye-yapilisi

Siyah vebeyaz fimo hamurunu biraz merdane yada benzeri birşeyle açıyoruz ve ikisinden uzun dikdörtgen şekiller elde ederek üst üste koyuyoruz,fazlalıkları bıçak yardımı ile kesiniz.

Kesilmiş ve kenarları düzeltilmiş şeklini görüyorsunuz.

Enlemesine rulo yaparak bir fimo bloku elde ediyoruz.

Elimizle fimo hamuru blokunu br mermer yada fayans gibi düz bir zeminde ileri geri ovuşturarak şekle zarar vermeden bloku ince uzun şekle getiriyoruz.

Çap 1 kuruş yada 5 kuruş büyüklüğünde olan bloktan eşit genişlikte 2 milimlik kadar dilimler kesiyoruz.

kolyenin desenli boncuklarının aralarına birer tanede siyah fimo boncuklar yapıyoruz.1.kolye resmini incelerseniz göreceksiniz.Aynı zamanda eşit büyüklükte büyük siyah fimo boncuklar yapıyoruz bunların üstüne dilimlediğimiz fimo hamurlarını ekliyeceğiz.


Fimo hamurundan yaptığımız siyah boncukların üstüne resimdeki gibi siyah beyaz dilimleri yapıştırıp elimizle ovarak şekil veriyoruz.

Şimdi yukarda boncukların pişmiş halini görüyorsunuz.Fakat şunu unutmayınız pişirmeden önce boncuklara delik açmayı unutmayınız.30 Dakika 130 derecelik bir fırına atınız fırın ilk soğuk olucak boncukları attıktan sonra ısıyı ve zamanı ayarlayınız.fırın tepsisine bir folyo sererseniz hem boncuk hem tepsi yanmaz.

Üsteki resimde değişik şekillerde yapılmış fimo boncuklarını görüyorsunuz.

This Post Has 4 Comments

 1. İFFET

  çok güzel şeyler paylaşmışsınız başarılarınızın devamını dilerim

  1. Çok teşekkürler İffet hanım. Beğendiklerinizi sosyal ağlarda paylaşarak bana destek olursanız çok mutlu olurum :)

 2. Nilgün

  İyi ki bu siteyi kurmuş sunuz teşekkürler çok faydalanıyor um elinize sağlık

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   İnşAllah daha uzun yıllar çok güzel şeyler paylaşıp sizlere faydalı olacağım. Güzel yorumunuz için teşekkürler Sevgili Nilgün :)

Bir cevap yazın