Örgü Modelleri TÜRKÇE VİDEOLU ANLATIMLI NAR TANESİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

TÜRKÇE VİDEOLU ANLATIMLI NAR TANESİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

1631
nar-tanesi-orgu-modeli

Videolu Basit Örgü Modelleri-Türkçe anlatımlı Örgü videolarına Bugün çok bilinen bir Örgü Modeli olan Nar Tanesi Örneği ile başlıyoruz. İki renkli Nar Tanesi örneği düşünürseniz çift renk kullanıldığında da çok güzel oluyor.

nar-tanesi-orgu-modeli
nar-tanesi-orgu-modeli

Anne işlerinin beyaz renk tercih ettiği Nar Tanesi Örgü Deseni görünüşü ve basit örgü modeli olması nedeni ile klasik örnekler olan Basamak Örgü Modeli örneğini düşünebiliriz.

Bu tarz küçük örnekli modelleri aynı zamanda iki örnek arasında örülen Haraşo veya Düz örgü modeli yerine de kullanarak çok şık Örnekli Bereler,Atkılar ve Hırkalar örülür.

Ajurlu Yağmur Damlası da bu saydığım Haraşo,Düz Pirinç Örneği,İşkembe Örgü Modeli gibi hem kolay hem örgü işini ilk defa örmeye başlayan örgü meraklısı örgü seven hanımlarda örebilirler.

Son 1.5 ayımız kaldı ondan sonra yavaş,yavaş yaz örgüleri örmeye başlayacağız. Bu Yıl Yazlık Örgü Tunikler,Yazlık Merserize Bluzlar ve Yazlık Çocuk Örgüleri örebiliriz.

Kız çocukları ve Kız Bebekler için Yazlık Örgü Elbise modelini şimdiden örmek ya da hangi model öreceğinize karar veremediyseniz buradaki modellere bakabilirsiniz.

9 YORUMLAR

  1. Dilek Hanım, Nar Tanesi modelinde çift kat ip mi kullanmak gerekiyor acaba? Öyle gosteriyorsunuz da.Teşekkür ederim.

  2. Sevgili Fatma hanım ben facebook sayfamda da yazdığım gibi Örgü videolarını örgü modelleri paylaşan youtube kanallarından bulup sizler ile paylaşıyorum. Videolarda örgüleri anlatan bayanların hiç biri ben değilim yani onların adına burada cevap yazmam etik olmaz

  3. Nar tanesi modelini örmek istedim aynen tarifiniz gibi ördüğüm halde aynısı olmadı, selânik modeli oldu. İşkembe örneğini örmeye başladım aynı sonuç çıkıyor. Yani birinde alt ilmekten örüyorsunuz,diğerinde dolayıp örmeden alıyorsunuz dolayısı ile sonuç aynı çıkıyor, neden böyle yaptığınızı anlamadım, saygılar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz