Örgü Modelleri TÜRKÇE ÖRNEK TARİFLİ HAROŞA ZİKZAK ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

TÜRKÇE ÖRNEK TARİFLİ HAROŞA ZİKZAK ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

715

Haroşa Zikzak Örgü Modeli Türkçe anlatımlı Örgü Tarifi Videolu açıklamalı. Sevgi hanımdan kibar bir örgü modeli daha. Haroşalı Zigzag Örgü Modeli bildiğimiz Zigzaglı örgülerden çok farklı ve şirin bir örnek.

Ben bu örneği çok farklı şekillerde kullanılır diye düşünüyorum ancak Sevgi hanım Örgü iğnesi ile Bebek battaniyesi örmek isteyenlere bu güzel örneği tavsiye etmiş. Zikzaklar farklı renk ip ile örüldüğünde ortaya çok değişik bir örnek çıkabilir.

Örneğin arkası Haroşa şeklinde olurken öndeki zikzak desenler örnek üzerinden çekilip örgüye çapraz olarak dahil ediliyor.Fakat burada örülmeyen çekilen ilmeği çok gergin ya da çok gevşek bırakmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Kabarcıklı Örgü Modeli başlangıç için yeni örgü örmeye başlayan hanımlara Basit örgü modeli olarak tavsiye edebilirim.

harosali-zikzak-orgu-modeli-yapilisi
harosali-zikzak-orgu-modeli-yapilisi

Örgü seven hanımlar için Örgü Örnekleri paylaştığım kadar Tığ işi Örnek Tarifi Videoları da paylaşıyorum.Elbette Dantel istekleri için bana gelen mailleriniz doğrultusunda da sizlere Bugün çok güzel Danteller paylaştım.

Çeyiz için en güzel Köşe Dantel Örnekleri isteyen hanımlara hazırladığım sayfada ayrıca Köşe dantel nasıl örülür? Videolu tarifini de görebilir bu çalışmalara buradan bakabilirsiniz.

2016 Yeni Havlu Kenarı Dantelleri her renk ip ile örülen Dantel,Mekik oyaları ve İğne oyalarından yapılan Havlu kenarı işlemelerinden oluşuyor.Toplam 78 Adet Havlu Kenarı Örnekleri için buradan bakabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz