Menü Kapat

trabzan-yuvasi-bere-boyunluk-tig-isi

TRABZAN YUVASI ÖRNEKLİ BERE BOYUNLUK BAYAN TAKIM TARİFİÖrgü Trabzan Yuvası Bere ve Boyunluk Modeli Tığ Örgü ile çok güzel Modeli çok kolay Bu Örme Bayan Takı Bere Boyunluktan Siz de yapabilirsiniz.

3,5 ve 4 mm Tığ-Laine Lollipop ip-Her iş için ideal olan çok yumuşak, fantezi iplik. % 20 Merinos yünü -% 80 Premium akrilik -top 150 g, +/- 520 mt- Peluş Ponpon-Makas-iğne-ip

Laine Lollipop ip Marka ip bulabilir misiniz? bilmiyorum Ama benzer Papatya Kek Simli İp adındaki İplerden kullanabilirsiniz. Yapıları tam olarak aynı mı bilmiyorum ama Bobin ve desenler neredeyse aynı.

Lastikten başlanan Bere Baş ölçülerinin genişliği ölçülüp ona göre zincir çekiliyor.Lastik 3,5 numara Tığ desen 4 numara Tığla yapılıyor.

batik-tig-orgu-trabzan-yuvasi-boyunluk-bere
batik-tig-orgu-trabzan-yuvasi-boyunluk-bere

Model Her trabzan başında hem trabzan üstlerine başta ve sonra hem yuva için de 2 trabzan ile yapılıyor.Anlatım yabancı ama dikkatli izlemek yeterli.Resme bile baktığınız da modelin çok kolay olduğunu anlayacaksınız.

TIĞLA İÇTEN GEÇMELİ ÖRNEKLİ BAYANLARA BERE TARİFİ

Türkçe videolu Bu İçten Geçmeli Bere Modeli çok benzer bir örnek ile yapılıyor.Bu Her İki Modelinde Tığ Desenlerini Battaniyelere çok yakıştırıyorum.

trbzan-yuvalari-bere-boyunluk-tig-isi
trbzan-yuvalari-bere-boyunluk-tig-isi

Resmi incelediğimiz de Tığ hem motifteki trabzan tepesine hem arada kalan yuva içine 2 trabzan ile yapılıyor.Yakın çekim videolu anlatımda daha rahat anlarsınız.

FARE DİŞİ MODELLİ BAYAN BERE BOYUNLUK TAKIM TARİFİ

Şiş işi modeller ile de Takık Bere ve Boyunluk Örgüler yapılıyor.Bu Fare Dişi Bere Boyunluk modeli bizden bir anlatım ile.

ŞİPŞAK ÖR TAK BAŞINA 60 DAKİKADA BERE YAPIMI

60 Dakikada Bere Yapılışı için Zikzak Örnekli Bu Bere yapılışını öğrenip Boyunluk ile çok tatlı bir Bayan Takım Örgü olabilir.

tigla-batik-orgu-beresi-boyunluklu-takim-bayan-orgu
tigla-batik-orgu-beresi-boyunluklu-takim-bayan-orgu

Tek renk ipler ile aynı şıklıkta olur mu? emin değilim.Örgü iplerinin desen ve kaliteleri modellerde çok farklılık yaratabiliyor.

YELEK MODELİ ÖRNEĞİNDEN BERE YAPIMI

Bayan Yeleklerin de 2016-2017 Yıllarında çok kullanılan Bu Tığ işi Yelek Örneği ile Bere yapılışına bakabilir Boyunluk ile yine Takım Örgü işleyebilirsiniz.

bere-boyunluk-bayan-zigzakli-trabzan-yuvasi-orgu
bere-boyunluk-bayan-zigzakli-trabzan-yuvasi-orgu

Peluş takmak isterseniz Tuhafiyeler de ve iplik satan Yüncüler de renk,renk satılıyor.Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir