TIĞLA İÇTEN GEÇMELİ ÖRNEKLİ BAYANLARA BERE TARİFİ
icten-gecmeli-tig-orguden-bayan-bere

TIĞLA İÇTEN GEÇMELİ ÖRNEKLİ BAYANLARA BERE TARİFİ


Tığ Örgü İçten Geçmeli Modeli Gri Bayan Bere örneği Bay-Bayan veya Çocuk Bere modeli olarak kullanılan Yelek,Hırkalar ve çeşitli modellere uygulaya bilinir bir model.

İp- La Mia Wool Easy -Yaklaşık 1 yumak kadar ip kullanılıyor-5 mm Tığ- 80 zincir ile başlanan Bereye 10 ve katları üzerine modeli kurmalısınız.

Örnek olarak Bere yapılacak kişinin baş çevresi 45 zincir çekilmesi gerekiyor.Ancak örnek 10 ve katları üstüne olduğundan 45 yerine 50 zincir tarak Tığ numarasını 1 mm küçültebilirsiniz.

tigl-icten-gecen-ornekli-kadin-bere
tigl-icten-gecen-ornekli-kadin-bere

Yani zincirler 10-20-30-40-50 gibi tam sayılardan kurulması gerekiyor ki motif yarım düşmesin.

Bu örneği Kadın Erkek ayırt etmeden her türlü örgü örneklerinde kullanabilirsiniz.Bu modelden yapılan Sal örgü modeli sayfamda var ise onuda göstereceğim.

icten-gecmeli-tig-modelden-gri-bayan-bere
icten-gecmeli-tig-modelden-gri-bayan-bere

Örneğe iilk gördüğümde Şiş modeli sandım.Tığ modeli Yetişkin örgüleri,Bayan Yelek Modelleri,Örgü Kadın Hırkalar veya Çocuk Örgüleri hepsin de kullanılır.

İçten Geçmeli Bere Modeli Tığ örneği ile Saç bandı yapımını bulamadım.Ama zaten örneği bere yapımın da öğreneceksiniz bari bu güzel Örgü Burgulu Kalpli Sac Bandı şiş modelini göstereyim istedim.Tarifi var.

Bugünün diğer Bere modeli de Yıldızı Gece Bere Modeli.Bu resme tıklayın hem tarifi izleyin hem bu örneği mutlaka yakından görün.Ayı şimdiki model kadar her Tığ örgü giysilere çok yakışıyor.

Video için de gösterilen Zikzaklı Renkli Bere için de Tarif burada. Şipşak Bere Modeli yapılışına buradan bakınız.

tig-isi-icten-gecmeli-ponponlu-bere
tig-isi-icten-gecmeli-ponponlu-bere

İçten Geçmeli Bere Videosu-Kolay gelsin.

Crochet Cable Hat / Beginner Friendly Tutorial

This Post Has 4 Comments

Bir cevap yazın