Örgü Modelleri TIĞLA SAPLI OVAL ÖRGÜ ÇANTA TARİFİ

TIĞLA SAPLI OVAL ÖRGÜ ÇANTA TARİFİ

10867
orgu-spiral-sapli-oval-tig-isi-canta
orgu-spiral-sapli-oval-tig-isi-canta

Trabzanlar ile yapılan Örgü  Saplı Oval File Çanta Modeli Tığla Örülmüş olup Örgü Spiral Çanta Sapı yapımına kadar Detaylı Tarifi var.

Nadire hanımcım Örgü Çantası için Tuhafiyeler de satılan Hazır Çanta Saplarından almış. Onun da videoda göstermiş olduğu Tığla Kalın ve Spiral Çanta Sapı yapılışı ile nasıl isterseniz Sap için Alternatifleriniz var.

Pamuk Makrome ipten Çanta Yapılışını gördüğümüz model için 4 numara Tığ kullanılmış. Makrome ipten başka ip kullanmak isterseniz Penye İplerden ya da Jüt Kağıt ipler ile de örebilirsiniz.

orgu-spiral-canta-orme
orgu-spiral-canta-orme

Çantanın içine Astar Yapılışı için 1 metre Astarlık kumaş alarak çantanın ebatların da 2 tane oval kumaş kesip bunları temiz bir dikiş ile çantanın içine dikebilirsiniz.

Çanta yapmaya orta kısmından başlıyoruz. Çok sıkı olmayan 38 zincir çektikten sonra Başına 1 kez dolayın 8. zincire batın 3 lü trabzan 2 zincir başa al alttan 2 zincir geç 3. kapat kutucuklar yapıyoruz.

Bu şekilde 11 tane Kutu elde edilir. Altlardan 2 zincir atlayarak. 2 sıra kutular yapıldıktan sonra trabzanlara geçiliyor. 3 Sıra tamamlandığında çanta yapımı bitiriliyor.

el-orgusu-sapli-oval-file-canta
el-orgusu-sapli-oval-file-canta

Dönüşlerde 5 zincir çekiliyor.Video da detaylar anlatılıyor. İlk video da Çantanın Sap kısmının Anlatımı 2. video da Çantanın bitişine kadar kalan bölümünü izleyebilirsiniz.

Ev de Çanta Sapı Yapılışı-Tığla Oval Çantanın Sap Yapımı

Ova File Çanta yapımı

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz