Örgü Modelleri TIĞ İLE SAÇ ÖRGÜ GENİŞ BAYAN ATKI YAPILIŞI

TIĞ İLE SAÇ ÖRGÜ GENİŞ BAYAN ATKI YAPILIŞI

569
sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli
sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli

Şiş ve Tığ ile Birlikte Örülen Örgü Modelleri arasından size Tığla Örülen Saç Örgülü Örgü Geniş Bayan Atkı Modelini göstermek istiyorum.Resimli anlatımlı Örgüden Atkı Modeli Haraşo ve Tığla aralardan zincir şeklinde alınarak yapılan Saç Örgüsü Örneği ile yapılıyor.

Erkeler için Örgü Atkı modeli arayan hanımlar bu modeli Erkek Atkıları veya farklı örgü modelleri içinde kullanabilir.İlmekler arasında örmeden uzatılan İplikler Tığ yardımı ile örüldüğünde ortaya şık bir Örnek çıkıyor.

Bu tarz geniş örülen Örgü Atkı Modelleri hem başı da örten Atkı veya Şal olarak ta kullanılır.Haraşo olan bölümleri isterseniz arklı örgü modeli ile yapabilirsiniz.

Tığla aralardaki ipleri almak için her sırada 3 ip birlikte çekiliyor.Bu şekilde boyuna çizgili 2-3 renkli Örgü Atkı Örnekleri özellikle Örgü Bebek veya Çocuk Atkılarında çok şirin olabilir.

Tığla yapılan Örgüler arasında size bir iki gün önce paylaştığım Videolu açıklamalı Örgü Anne Şal modeline bakmadan geçmeyin.

Atkı örmek için güzel ve Kolay Örgü modeli olan File Zigzaglı Örgü modeline de buradan bakabilirsiniz. Benden mesaj ile Türbanlı Örgü Atkı modeli isteyen hanımlara Türbanlı Atkı nasıl örülür? fikir sahibi olacağınız bir modele de buradan ulaşabilirsiniz.

Erkelere Örgü Boyunluk yapılışı için burada Türkçe Videolu açıklamalı Erkek Atkısı nasıl örülür? görebilirsiniz.

sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli
sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli

sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli-2-1
Örmeden ip uzatarak geçtiğiniz yerleri 3 tane birden olacak şekilde
sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli-3
Tığ yardımı ile
sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli-3-1
Zincir yaparak örgü boyunca örün
sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli-2

sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli
sac-orgu-genis-bayan-atki-modeli

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz