Menü Kapat

lacivert-yazmaya-tasli-sutasi-oyasi

TAŞLI SUTAŞI OYASI İLE YAZMALAR IŞILDIYORTaşlı Sutaşı Oya Tarifi– Lacivert Yazmaya Şerit Sutaşı ile Taşlı Sutaşı Oya Modeli. Işıl,Işıl parlayan Yazma Modellerini Gelin Yazmaları pek güze olur.

Şimdi ilk orak şunu açıklığa kavuşturalım’!.Sutaşı Oya Modelleri dendiğinde Farklı modeller var.Ancak bu Modeller Sutaşı Güllü Oya gibi sadece Kurdele Su taşından yapılır.

sutasi-tasli-oya-ornekleri
sutasi-tasli-oya-ornekleri

Taşlı Sutaşı Oyalarına baktığınızda da Yine Dizili Kristal Taş ile yapılmış Aynı teknik Farklı Oya Modelini görebilirsiniz.

Ayrıca Zikzaklı Su Taşından da şık Oyalar yapılıyor. Tığ Oyaları bilen hanımlar Bu Metre Boncuk Taşların üzerine farklı Oya Örnekleri ile Oyalar yapabilirsiniz.

Bunlar aynı zamanda Burada ki Taşlı Salon Takımı Dantel modelinde olduğu gibi farklı El işi çalışmalarında da kullanılıyor.

tasli-sutasi-duz-yazma-oyasi
tasli-sutasi-duz-yazma-oyasi

Birde sıra halinde değil de iki,üç sıralı olanlar ile Metre Boncuklu Havlu Uç Danteli modellerin de kullanılıyor.Anlayacağınız bir çok alanda Sutaşı Şeritlerden yararlanabilirsiniz.

Bu arada unutmadan Bir Yazmanın  tüm çevresini ölçün o uzunlukta Sutaşı alın.Eğer kısa,kısa olursa kesik kalır çirkin olur.

Son Olarak Çiçekli Oyalardan 5 Model sayfasında Tam 5 Tane birden Tığ Oyası Örnek Tarifleri görebilirsiniz. Taşlı Şerit Oyası

2 Comments

  1. Geri bildirim: GÖZ KAMAŞTIRAN SU TAŞI LALESİ OYA YAPIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: ÇITI PITI YENİ FISTIKLI KENAR OYASI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir