El İşleri ÇITI PITI YENİ FISTIKLI KENAR OYASI

ÇITI PITI YENİ FISTIKLI KENAR OYASI

661
citi-piti-yeni-fistikli-kenar-oyasi
citi-piti-yeni-fistikli-kenar-oyasi

Yeni Fıstık Oyası Modelleri- Yeni Tasarım Çıtı,Pıtı Fıstıklı Kenar Oyası örneği değişik ve Fıstıklı Oyalarda eski modellerden sıkılanlara Açıklamalı Tarifi.

Yeni Gördüğüm Videoda ki hanımında Yeni tasarladığını söylediği bu modeli beğendim. Ne Çok gösterişli ne de çok sade.Orta Yaş hanımlara önereceğim Şık Oya Modeli.

Yazmanın Tığ battısı Motiflerden daha şık görünüyor.Alt oya deyip geçmeyin Oyanın asıl motifleri kadar Modeli tam göstermesi için önemli.

yeni-citi-piti-fistikli-oya-ornegi
yeni-citi-piti-fistikli-oya-ornegi

Gece 2 tane İğne Oyalı ve Yazma Oyalı modelleri sizler Sabah siteye geldiğiniz de görün diye yayınladım.İlk olarak Taşlı Sutaşı Oyası nasıl yapılır? onu yayınladım.

Sonrasın da Çiçek Boncuklu Parmak Oyası modeli olan İğne Oyası örneğini sizlere sundum.  Her iki modele sayfamızda görebilirsiniz.

Oya Modeli için 4 renk kullanılıyor.Renk seçimi ve kaç renkli olacağına kendiniz karar verirsiniz. Alt sıra oyası ile modeli Açıklamaya başlayalım.

Aralarda 8 tane Pimpirikli direk yapılıyor.Örneğe ara mesafeyi vermek için alt oyası ile başlıyoruz. 4 zincir çekin sıradaki tığ batımına girin 2 kerede çıkın.

4 zincir çekin yeni yuvanın içinde kapatın ilk pimpirik yapıldı. 4 zincir ilk kutu ya bat 2 li trabzan 4 zincir ile yuvada kapat.Bu şekilde Pimpirikli trabzanlar yapılıyor.

Motife başlama-7 zincir çekin dönün 2 pimpirik bırakın 3. ye pimpirik içine batın sık iğne ile kapatın. Dönün 2 zincir tığa 1 ip al 7 zincirden yaptığın yuvaya 10 tane 2 kerede çekilen trabzanlar yap.

2 zincir aynı yuvaya sık iğne ile kapat.Bu Fıstıkların altındaki trabzanlar oluyor.Son sırada Fıstıklar yapılır.Kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz