Skip to main content


citi-piti-yeni-fistikli-kenar-oyasi

ÇITI PITI YENİ FISTIKLI KENAR OYASI

Yeni Fıstık Oyası Modelleri- Yeni Tasarım Çıtı,Pıtı Fıstıklı Kenar Oyası örneği değişik ve Fıstıklı Oyalarda eski modellerden sıkılanlara Açıklamalı Tarifi.

Yeni Gördüğüm Videoda ki hanımında Yeni tasarladığını söylediği bu modeli beğendim. Ne Çok gösterişli ne de çok sade.Orta Yaş hanımlara önereceğim Şık Oya Modeli.

Yazmanın Tığ battısı Motiflerden daha şık görünüyor.Alt oya deyip geçmeyin Oyanın asıl motifleri kadar Modeli tam göstermesi için önemli.

yeni-citi-piti-fistikli-oya-ornegi
yeni-citi-piti-fistikli-oya-ornegi

Gece 2 tane İğne Oyalı ve Yazma Oyalı modelleri sizler Sabah siteye geldiğiniz de görün diye yayınladım.İlk olarak Taşlı Sutaşı Oyası nasıl yapılır? onu yayınladım.

Sonrasın da Çiçek Boncuklu Parmak Oyası modeli olan İğne Oyası örneğini sizlere sundum.  Her iki modele sayfamızda görebilirsiniz.

Oya Modeli için 4 renk kullanılıyor.Renk seçimi ve kaç renkli olacağına kendiniz karar verirsiniz. Alt sıra oyası ile modeli Açıklamaya başlayalım.

Aralarda 8 tane Pimpirikli direk yapılıyor.Örneğe ara mesafeyi vermek için alt oyası ile başlıyoruz. 4 zincir çekin sıradaki tığ batımına girin 2 kerede çıkın.

4 zincir çekin yeni yuvanın içinde kapatın ilk pimpirik yapıldı. 4 zincir ilk kutu ya bat 2 li trabzan 4 zincir ile yuvada kapat.Bu şekilde Pimpirikli trabzanlar yapılıyor.

Motife başlama-7 zincir çekin dönün 2 pimpirik bırakın 3. ye pimpirik içine batın sık iğne ile kapatın. Dönün 2 zincir tığa 1 ip al 7 zincirden yaptığın yuvaya 10 tane 2 kerede çekilen trabzanlar yap.

2 zincir aynı yuvaya sık iğne ile kapat.Bu Fıstıkların altındaki trabzanlar oluyor.Son sırada Fıstıklar yapılır.Kolay gelsin.

Benzer Yazılar:

VİDEOLU ANLATIMLI HARAŞO BATTI ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI
Videolu Örnek Modelleri-Videolu Anlatımlı Değişik bir Örgü Örneği Olan Haraşo Battı Örgü Modeli Bayanlar için Örgü Örnekleri arayanlara tavsiyem. Haraşo Battı Örneği ile Güzel Kazak ve Yelek Örülür. Videolu Örnekler detaylı olarak anlaşılır Örgü Videoları için ...
5 ŞİŞ İLE BONCUKLU BAYAN SANDALET PATİK YAPIMI
Boncukları Örgü içinde eklenen 5 Şişle Boncuklu Örgü Sandalet Patik Modeli Bayanlar için Videolu anlatımlı Çeyizlik Boncuklu Gelin Patiği yapımı. Boncukla yapılan Kadın Patik yapımına başlamadan önce Gerekli malzemeleri hazırlamak isteyenler 3 sıra Boncuk-5 ...
NE İSTERSEN YAPABİLECEĞİN 2 RENKLİ TİMSAH SIRTI ÖRGÜ DESENİ
Bu Modelin Tek renkli olan modelini geçen Yıl yayınlamıştım.Baktım ki İki Renkli Timsah Sırtı Örgü modeli Ne istersen Yap diyebileceğim Tarifi de var onuda Tekrar görmenizi istiyorum. Göreceğiniz İlk videoda Yabancı 2 Renk anlatımı ...
KÜL TABLASI ALTI İÇİN ÖRGÜ TIĞLA KALP MOTİFİ ÖRÜLÜŞÜ
Küçük Örgü Örnekleri arasından sizlere Kül tablalarının ve Bardak altlığı Örgü olarak kullanabileceğiniz şık bir Kalp şeklinde Tığla örülen Örgü. Genelde Bardak altlığı için örgü kullanılır diye düşünmeyelim zira içinde yanan sigaranın ısısı nedeniyle ...
TÜRKÇE VİDEOLU ANLATIMLI ZEYTİN DALI ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI
Bordür ,Kenar şerit örgüsü ya da örgünün tamamında kullanabileceğiniz bu aralar çok duyduğum Zeytin Dalı Örgü Modeli Yapılışı-Türkçe olarak anlatılan Videolu El Örgü Modeli Yapımı sayesinde size örneğin göründüğü kadar zor olmadığını göreceksiniz. Açık ...
RENKLİ İĞNE OYASI KENAR MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
Güzel İğne Oyaları-Yeni İğne Oyaları için sizlere renkli İğne Oyası Kenar modeli yapımını Türkçe videolu tarifi ile Oya Dersleri. İğne Oyası Örnekleri Açıklamalı Modeller için sitede bir çok Anlatımlı İğne Modelleri bulunuyor. Çeşitli Çeyizlik ...
ELLER SERBEST ÖRGÜ BAYAN ELDİVENİ TARİFİ
Eller Serbest Eldivenleri Teknolojinin her dahil hayatımızda olduğu Ellerimizi Dışarıda da çok kullandığımız bu dönemde en çok Tercih edilen Parmaksız Bay ve Bayan Eldivenleri oldu. Tabi Teknolojinin tüm nimetlerinden çok fazla faydalanan Çocuklar dahi ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir