sutasi-yazmaya-laleli-tig-oyasi


GÖZ KAMAŞTIRAN SU TAŞI LALESİ OYA YAPIMI


El İşleri, Havlu Kenarları, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Son Günlerde İnternet’te ve Sosyal Ağlarda Fenomen Olan Oya Modeli En çok İstenilen Oyalardan biri olan Su Taşı Lale Oyası Modelinin Tarifini veriyoruz.

Kırmızı ile Yeşilin bir arada zarif uyumu ile Sutaşı Oyasını sizlerde Yazmalara,Tülbentlere kullanın isterim.

Sutaşından Lale Oyası Model yapılışı için Yazmaya yeterli gelecek kadar Sutaşı Kurdele. Kırmızı,Beyaz ve Yeşil Oya ipi ile Tığ no 22.

su-tasi-lale-oyasi
su-tasi-lale-oyasi

Çeyizlik Sutaşı Lale Oya Örneği ilk olarak Su taşı üzerine beyaz renk ile Lale şeklinin verilesi ile başlanıyor.Lale tohumların da Kırmızı renk kullanılıyor.

sutasindan-oya-motifi
sutasindan-oya-motifi

Ara at Oyası Çimen şeklini alması için Yeşil ip ile motiflerin eklenmesi için birlikte yapılıyor.Motifli Laleler için farklı renk Sutaşı kurdeleler de kullanılır.

sutasindan-laleli-oya
sutasindan-laleli-oya

Lalelerin üzerindeki ilmek boyutunu uyarlayamayanlar için Derya Hanım Şiş ile de yapılışını gösteriyor. Siz hangi kolay gelirse o yöntemi uygulayın.

sutasindan-kirmizi-yazmaya-lale-oyasi
sutasindan-kirmizi-yazmaya-lale-oyasi

Havlulara da bu Oyanın ok yakışacağını düşünüyorum. Sutaşının simli,renkli ve diğer eşitlerini de aynı şekilde yapabilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir