SIRALI AL RENKLİ TIĞ OYASI YAPIM AŞAMASI
sirali-al-tig-oyasi

SIRALI AL RENKLİ TIĞ OYASI YAPIM AŞAMASI


Kırmızı ve Beyaz Renklerden oluşan Sıralı Al Tığ Oyası Modeli renginden dolayı Al Renkli Oya Modeli olduğundan adını böyle uygun gördüğüm Çok Kolay,Keyifli ayrıca yapılışı Videolu Tarifli Oya Anlatımı.

Hem Yemeni Hem Yazmalara çok yakışır Fularlar içinde Çiçekli modeli ile Şıklığınıza şıklık katacak model için Deryacığım 2 renk üzerine örneği öğretiyor.

Örnek 3 sıradan oluşuyor ve ilk olarak Kırmızı ip ile Tığ battı kenarı yapıldıktan sonra yine ilk sıra Kırmızı Oya ipi ile başlanıyor.

sirali-al-renkli-tig-oyasi
sirali-al-renkli-tig-oyasi

Kırmızı renk ile ilk başlarken tığımızı ilk tığ battıya sabitleyelim 3 zincir çekelim. Tığa ip alalım tekrar aynı noktaya girelim 3 lü trabzan yapalım.Bu kutunun içine 4 tane trabzan yapılır 2 tane üst üste örümcek çekilir.

İlk sıra 3 zincir ilk kutuya 4 tane 3 lü çekilen trabzan 2 küçük örümcek aralarda 3 kutu boş kalacak 4. kutuya trabzanlar yapılacak.olacak şekilde bu böyle devam edilir 2. sıraya geçilir.

2. sıra için Beyaz ip ile ilk Örümcek içine iki kanadın arasına 4 tane trabzan yapılır ve hemen yandaki kutuya da 4 trabzan yapılır 7 zincir çekilir bir sonraki kutuya yine aynı işlem yapılır.

Kırmızı Güllü Oya Modeli olan Havlu kenarı Örneği önceki gün yayınlanan Hanımların Çeyizlik Mutfak Havlularına çok yakıştırdıkları Banyo Havluları Oyası olarak ta kullanılan modele buradan bakınız.

Sıralı Al Oya Videosu

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın