SIRALI AL RENKLİ TIĞ OYASI YAPIM AŞAMASI

sirali-al-tig-oyasi
sirali-al-tig-oyasi

Kırmızı ve Beyaz Renklerden oluşan Sıralı Al Tığ Oyası Modeli renginden dolayı Al Renkli Oya Modeli olduğundan adını böyle uygun gördüğüm Çok Kolay,Keyifli ayrıca yapılışı Videolu Tarifli Oya Anlatımı.

Hem Yemeni Hem Yazmalara çok yakışır Fularlar içinde Çiçekli modeli ile Şıklığınıza şıklık katacak model için Deryacığım 2 renk üzerine örneği öğretiyor.

Örnek 3 sıradan oluşuyor ve ilk olarak Kırmızı ip ile Tığ battı kenarı yapıldıktan sonra yine ilk sıra Kırmızı Oya ipi ile başlanıyor.

sirali-al-renkli-tig-oyasi
sirali-al-renkli-tig-oyasi

Kırmızı renk ile ilk başlarken tığımızı ilk tığ battıya sabitleyelim 3 zincir çekelim. Tığa ip alalım tekrar aynı noktaya girelim 3 lü trabzan yapalım.Bu kutunun içine 4 tane trabzan yapılır 2 tane üst üste örümcek çekilir.

İlk sıra 3 zincir ilk kutuya 4 tane 3 lü çekilen trabzan 2 küçük örümcek aralarda 3 kutu boş kalacak 4. kutuya trabzanlar yapılacak.olacak şekilde bu böyle devam edilir 2. sıraya geçilir.

2. sıra için Beyaz ip ile ilk Örümcek içine iki kanadın arasına 4 tane trabzan yapılır ve hemen yandaki kutuya da 4 trabzan yapılır 7 zincir çekilir bir sonraki kutuya yine aynı işlem yapılır.

Kırmızı Güllü Oya Modeli olan Havlu kenarı Örneği önceki gün yayınlanan Hanımların Çeyizlik Mutfak Havlularına çok yakıştırdıkları Banyo Havluları Oyası olarak ta kullanılan modele buradan bakınız.

Sıralı Al Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ALTINBAŞAK TIĞ OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*