ALTINBAŞAK TIĞ OYASI TARİFİ

altinbasak-tig-oyasi
altinbasak-tig-oyasi

Altınbaşak Sıralı Tığ Oyası Yapılışı videolu 2 renkli çok kolay Oya modeli ile Yazmaya çok yakışan Modelin tarifini izleyip,öğrenip yapabilirsiniz.

Altınbaşak Oya ipi ve 22 numara Tığ ile yapılan Oyanın ilk olarak Tığ battı yazma kenarını yapınız. İlk sıraya 3 zincir çekilerek başlanır ve tığa ip alın 3 defada çekilen trabzan yapın.Sık iğneyi battığınız yerlere trabzan yapacaksınız.

tig-oyasi-altinbasak
tig-oyasi-altinbasak

Kutu içine yan yana 4 tane trabzan olacak 1 zincir küçük örümcek 1 zincir 1 örümcek başına dolayın 4. kutucuğun sık iğnesinin üzerine trabzan yapın.

Yani 4 tane trabzan 1 zincir 1 küçük örümcek ve tekrar 1 zincir 1 örümcek şeklinde 1. sırayı bu şekilde tamamlanıyor.

sirali-altinbasak-oya-tarifi
sirali-altinbasak-oya-tarifi

2. sırada Beyaz ipe geçip  önceden yapılan 4 Tane trabzan üzerine 3 tane sık iğne yaparak başlıyoruz. Örümcek kanadının üst iki kanadına 6 tane sık iğne yaparak devam ediyoruz.

Kısaca 2. sırayı tekrar özetliyeyim.Beyaz Oya ipi ile Trabzanların üzerine 3 sık iğne devam ediyoruz örümceklerin ilkine  tane sık iğne yaptıktan sonra 1 zincir tekrar 6 sık iğne şeklinde bitiriyoruz.
Altınbaşak Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*