SİMLİ SAKALLI İPLE ÖRGÜ ABİYE PANDUF YAPIM AŞAMALARI
simli-sakalli-iple-orgu-abiye-panduf-yapimi

SİMLİ SAKALLI İPLE ÖRGÜ ABİYE PANDUF YAPIM AŞAMALARI


Simli Sakallı İpten Abiye Panduf Tarifi. Tığ işi Abiye Sosyete Panduf Modeli benim daha önce yayınladığım Örgü Sosyete Botu şile aynı isim de arklı Tığ ile yapılmış.

Panduf sakallı iple yapılan bölümü 13 cm- Alize Angora Gold Krem renkli ip 2 kat olacak-36-37 hazır taban-2 numara Tığ- Sakallı ip markası Milenyum yumoş
Gümüş altın simli.

Simli Sakallı Modern Panduf yapımına Topuk tarafından her bir boşluğa 3 tane sık iğne yapın-Aralar da zincir çekmeyeceksiniz.Sırayı kaydırmalı sık iğne ile sabitleyin.

tig-isi-abiye-simli-panduf-bot
tig-isi-abiye-simli-panduf-bot

Zincirlerin yanından aralara çakma sık iğne ile 2. sıraya devam edilir.Çakma Sık iğne nası yapılır? bilmeyenler Tığa ip alın batın çekin tek sefer de kapatın.3 Sıra kaydırmalı sık iğne yapılır burun kısmına başlanır.

Aynı modeli Ben 12 Kasım da Şişle yapılan Örgü Sosyete Botu Ev Ayakkabısı adı ile yayımlamıştım.Şiş ile modeli uygulamak için buna bakabilirsiniz.

Patik şeklinde örme işlemi bittiğin de Tığ yardımı ile Sakallı iple Her zincire batarak 1 trabzan ile toplamda 66 trabzan yapılır.Sakallı ip 13 cm uzunlukta yapılıp Krem renge tekrar geçilir.

Krem renk ile Her bir ilmek tepelerine batılır tekrar 66 adet trabzan yapılır.2-3 sıra trabzan yapılır örgü bitirilir. 36-37 Taban ancak 37-38 numaraya kadar rahat kullanılır. Çalışmayı Ören bacı kanalı Örgü Sosyete Panduf Yapımı olarak paylaşmış.Ellerine sağlık.

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın