ŞERİT İNCİLİ HAVLU OYASI TARİFİ

serit-incili-havlu-oyasi-tarifi
serit-incili-havlu-oyasi-tarifi

Halka Üstüne başlanan Şerit inciler ile birleştirilen Motif olarak yapıldıktan sonra Ara örnekle tutturulan Şerit İncili Havlu Oya Modeli Videolu Tarifi.

Örneğin aslı Yazma Kenarı için kullanılmış.Ama Emine hanımcım modeli İncili Havlu Oyası olarak yapmış.Eğer Mutfak ya da El Havluları için yapacaksanız 1 metre kadar Yazma için de 1,2-2 metre kadar Şerit İncilerden almalısınız.

serit-incili-modelli-havlu-yazma-oyasi
serit-incili-modelli-havlu-yazma-oyasi

Unutmadan Oya ipi ile yapılan İncili Dantel Tek renk Oya ipinden 21 numara Tığ ve 1 cm Serum halkaları kullanılması gerekiyor.

Her Mevsim  Kullanılan Mevsimlik Yelekler,Hırkalar ve Mevsimlik Şal Modelleri için size fikir verecek Örnekleri buradan görebilirsiniz.

Bu tip iri Motifli Yazma ve Havlu Oyası modellerini  Mevlüt ve Namazlık örtüleri Türban Oyaları için de kullanabilirsiniz.
Şerit İncili Havlu Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ORTASI FISTIKLI KILÇIK LİF YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*