Skip to main content


SALON AYNASI DEKORUNDA YARATICI FİKİR

Evinizde sizde Benim gibi herkeste olmayan değişik Ev Aksesuarları seviyorsanız Kendin Yap Hobi çalışmaları ilginizi çekiyordur diye düşünüyorum.

Ev Dekorasyonunda kullanacağınız Salon Aynası Dekore Fikri çalışmasında Plastik kaşıklar ile Ayna Süsleme Nasıl yapılır resimli açıklamalı olarak öğrenelim.

Genelde Basit ve Geri dönüşüm Projeleri için yapılan çalışmalarda ortaya çıkan harika sonuçlar şaşırtacak derecede güzel ve Dekoratif olabiliyor.

Plastik Kaşıklar tek başına şık bir görselliğe sahip olmasa da Sprey akrilik boya ile boyandıktan sonra gerçekten çok güzel olmuş.

Bu Salon dekorasyonu için Kırmızı Boya tercih edilmiş fakat siz Salonunuzun Dekoruna uygun renklerde boya seçebilirsiniz.

Burada 3 Ayna yan yana 2 değişik boyda kullanılmış isteyenler Tek Ayna ile de yapabilir. Koli Kartonu yerine Kırtasiye den Mukavva Kartonu kullanırsanız daha kalın ve sert kullanışlı bir Aynanız olur.

Eğer ıslak zeminlerde mesela Banyo için kullanmayı düşünecekseniz Karton Banyonun nemi ve buharından bir zaman sonra yumuşama yapacağı için zemine daha dayanıklı bir nesne kullanmak gerekebilir.

Hobiler bölümünde daha bir çok değişik Ayna Dekorasyonu çalışması var. Keçe ile Ayna Süsleme çalışması Keçe ile çalışmayı sevenlere.

Zarif Ayna Dekoru için Pasta Altlığı Dantel Kağıdından Ayna Süsleme çalışması zarafetten hoşlananlara.

Karton Çiçekler ile Ayna Çevresi Süslemek için Yumurta Kartonundan Güller yapmışlar.

Yine Kaşıkla Ayna Süsleme ama burada Tahta Kaşıklar İle Ayna Süslemesi yapılmış.

Ayna Süsleme çalışması için kullanılacak Malzemeler

  • Plastik tatlı kaşıkları
  • Sprey Kırmızı Akrilik Boya
  • Yuvarlak Ayna
  • Yapıştırıcı
  • Kalem
  • Makas
  • Bant
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir

salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-1-2
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-2
Aynanın boyunu hazırlarken kaç sıra Kaşık yapıştıracaksınız ve ne kadar genişlik gerekiyor bunu ölçmeniz gerekir
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-3
Aynanın içini halka şeklinde keserek Ayna takmak için boşluk bırakın
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-4
Mukavva kartonun tüm çevresini bantlar ile yapıştırın
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-5
Kaşıkların saplarını dikkatlice diplerinden kesin.Gerekirse çakmak ile kırılan yerleri yakarak yumuşatın ve keskinliğini alın. Dıştan içe doğru kaşıkları resimdeki gibi yapıştırıcı ile yapıştırın.
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-6
Küçük Kaşıklar kullanırsanız daha şık olur
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-7
Yapıştırıp iyice kuruduktan sonra Kırtasiye ve Boyacılardan satın alacağınız Sprey boya ile püskürterek boyayın.
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-8-8
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-8-9
İsterseniz 3 ayna yan yana yapabilirsiniz. Boyalar kuruyunca arkasına yine yuvarlak büyük bir karton yapıştıracaksınız ama ilk olarak tam ortasına aynayı yapıştırın o kartonu da arkadan bu aynanın içine yapıştırın.
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-9
Bence çok hoş görünüyor,çok güzel yapmışlar
salon-aynasi-dekorunda-yaratici-fikir-1-1
Plastic Spoons Spiegel Decor-Plastic Spoons Mirror Decor-Plastic lepels Spiegel Decor-

Benzer Yazılar:

KAĞIT TELKARİ ZOR YAPILANLARDAN ÖRNEKLER
Kağıt telkari ile yapılan güzel eserlere daha önce hobi bölümümüzden rnekler verdiğim gibi bugünde örnekler sunmak istedim. bu Tarz Kağıt kıvırma sanatı örneklerinin nasıl yapıldığını Hobi bölümümüzde detayları, resimli anlatımlarıda mevcut.burdada el işçiliği ...
RESİMLİ KALIN KARTONDAN RAF,DOLAP YAPILIŞI
OO bu çok zor dediğinizi duyar gibiyim.Haklısınız bu rafı Ancak Ya usta marangozlar Agaç yada Tahtayla.Yada karton işinde ustalaşmış Ustalar yapabilirler.Şahsen ben yapamam en çokta birbirine geçen bölümleri yapmak zor sanırım.Eğ birde bu ...
EN GÜZEL KAPI SÜSÜ YAPIMI
Süper Bir Kapı Süsü, Çok Güzel. Yapımı Keyifli Ve Çok Kolay.Bu Kapı Süsünü Evinizde Bir Çok Şey İçin Kullanabilirsiniz. Arkasına Bir Karton Yerleştirip İçinede Sevdiğiniz Birinin Resmini Koydunuzmu Alın Size Resim Çerçevesi.Buyrun Resimli ...
KARTONLA YAPILAN TRENLER
Trenle oynamayı seven çocuklar için ve okul ödevlerinde performans ödevi tren yapmak olanlar için kartondan,kibrit kutusundan,rulodan,yumurta kartonundan çok güzel evde oyuncak tren yapımı. Sizlerde üzerinde değişiklik yaparak bu tarz evde oyuncak projesi yapabilirsiniz. ...
FİMO HAMURUNDAN FİYONK
Fiyonk yapmayı birde Fimo Hamuruyla denemeye varmısınız?. Evet Fimo hamuru polimer kil ile çok güzel fiyonk yaparak bu fiyonku takı veya toka olarak kullanabilirsiniz. Resimleri inceleyerek Fimo hamurunu şekillendiriniz ve Fırında 120 derecelik ...
MUTFAK DEKORASYONUNA KAHVE ÇEKİRDEKLİ FİNCAN DEKORU
Kahve Çekirdekleri İle Kahve Fincanı şeklinde yapılan Tablolar ve Panolar Mutfağınızda çok şık duracaktır. Ayrıca Kahve evleri Dekoru ve Cafe Dekorasyonu için bence muhteşem olur. Öğütülmemiş toz haline getirilmemiş yani işlenmemiş :) Kahvelerin çekirdeklerinden yapılan ...
KUM BONCUKLA TAKI BİLEZİK YAPIMI
Boncuklardan El Yapımı Bilezik Yapımı-Kum Boncukları ile Evde Nasıl Bilezik yapılır? detayları ile Resimli anlatımda görüp öğrenerek kendi takınızı evde kendiniz tasarlayabilirsiniz. Küçük boncuklar ve kare şeklindeki Boncuklar ile iğne yardımı ile Bilezik örmek ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 thoughts to “SALON AYNASI DEKORUNDA YARATICI FİKİR”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir