Örgü Modelleri RESİMLİ ANLATIMLI FISTIKLI PONPONLU ŞAL ÖRNEĞİ

RESİMLİ ANLATIMLI FISTIKLI PONPONLU ŞAL ÖRNEĞİ

5873
tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli

Kış için Tığla örülen Güzel Fıstık Örnekli renkli ponponlu çok şık ve kolay bir Şal Örneği için Fıstıklı Ponpon Örneğinin Resimli anlatımlı yapılışına bakmanız yeterli.Renk geçişli iple örülen Fıstık tepeli yumuşacık size çok yakışacak örneğini her gören arkadaşınızın hayran kalacağı çok güzel yeni Şal Örneği.

2015 Şal Modelleri paylaşımlarına El işi ve Örgüler menülerinden bakabilir sizler için seçtiğim Resimli açıklamalı Şal yapımı,Örgü el işi ve Örgü Giysi örneklerine bakabilirsiniz.

Şal kullanmanın zarifliğini ortaya koyacak benim ilk gördüğümde bayıldığım ve yapmak için sabırsızlandığım bu Renkli Fıstıklı Ponponlu şirin Şal modelini en kısa sürede öreceğim.

Videolu Tığla örülen Örneklerden Altın Yıldız Örneğine de buradan bakabilirsiniz. Bu örnekte Battaniye ve Lif örmek isteyenler için çok güzel kolay örülen ve Türkçe anlatımlı Lif Videolu olarak görebilirsiniz.

Tığ işi Fıstıklı Örgü Modellerini oldum olası hep çok sevmişimdir. Buldukça sizler ile paylaştığım Fıstıklı Renkli Ponponlu diğer benzer bir örnek görmek isterseniz burada Patlamış Mısır Örneğinden yapılan modeli görebilirsiniz.

Fıstıklı Lif Örneği için de sizlere geçenlerde sunduğum Türkçe videolu anlatımı olan Yonca Lif Örneğini buradan görmeniz mümkün.

Renkli ponponlu şeklinde görünen Fıstık örneği ile Örülen bu Şal Örneği bence Karyola üzerine Örgü Yatak örtüsü olarak ta çok şık olur.

Hatta bir astar ile birlikte kullanılırsa Bebekler için örgü battaniye modeli olarak ta yapabilirsiniz.

fistik-ponponlu-orgu-tig-isi-sal-ornegi
fistik-ponponlu-orgu-tig-isi-sal-ornegi

tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli-1
10 zincir ile halka yapılır.2. sırada 7 tane 2 defada çekilen trabzan örülür 3 zincir ve tekrar 7 trabzan.3 sıraya 20 zincir çekilerek başlanır ve ortadaki zincire batırılır
tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli-2
Zincir içine 8 defa çekilen fıstık örülür ve üzerinden zincir halkası örülür (Alttaki resimleri inceleyiniz) tekrar 20 zincir
tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli-3
çekilerek trabzanların sonuna üstüne Tığ batrılır
tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli-4
4. sırada 20 zincirin üzerine yine 7 2 li trabzan
tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli-5
2 zincir örülür dönülür ve içine Fıstık yapılır ve 7 trabzan örülür.

tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli
tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli

tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli-7

tig-isi-fistik-ponponlu-sal-modeli-6
Türkçe Videolu Anlatımlı Fıstıklı Şal Yapılışı İzle

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz