Hobi El İşi Oyuncak Yapımı RESİMLİ ANLATIMLI EVDE MÜZİK ALETİ DAVUL YAPMA

RESİMLİ ANLATIMLI EVDE MÜZİK ALETİ DAVUL YAPMA

4800
evde-davul-yapilisi-resimli-anlatim

evde-davul-yapilisi-resimli-anlatim-2 (500 x 415)

İnternette bir çok sitede Ev ödevi olarak verilen Evde davul yapma,Evde müzik aleti yapımı hakkında resimler var. Ben bugün sizlerle tüm detaylarıyla Evde nasıl vurmalı müzik aleti,Davul yapabilirsiniz onu paylaşıcam.Evde proje ödevi olarak yapacağınız Müzik Aletleri yapma içib Davul yapmak istiyorsanız bakalım hangi malzemeleri kullanmışlar. Size gerekli olan öncelikle bir konserve,yoğurt,teneke kutu,boya kutusu vs boş bir kap. Okabın etrafına güzel dekoratif görünmesi için Desenli güzel bir kumaş,Deri,Nubuk veya süet benzeri kumaş. İki deriyi birbirine çapraz şekilde tutturacak deri yada fitil benzeri sağlam bir ip. Ayakkabı bağcıklarıda kullanabilirsiniz.  Eğer deri kumaşınız yeterince varsa incecik ip gibi keserek onuda kullanabilirsiniz.Kumaşı kapa yapıştırmak için yapıştırıcı tutkal, İki adet çubuk (pamuk helva şekeri sopası olabilir) Ve ucuna iki adet pop,pon. (Davul tokmağı Ponpon nasıl yapılır).Resimli ,Anlatımlı Müzik aleti yapılışı

evde-davul-yapilisi-resimli-anlatim
evde-davul-yapilisi-resimli-anlatim

evde-davul-yapilisi-resimli-anlatim (400 x 266)

yeşil renk kumaşa slikon yapıştırıcı sürüldükten sonra teneke kutuya yapıştırılıyor.Davulun altına ve üstüne geçireceğiniz deri yada nubuk vs ikisisde eşit büyüklükte olmalı.Öncelikle deriyi resimdeki gibi açtığınız deliklerden dikin daha sonra kutuya geçirince eşiyle çapraz ip yaparak birleştiriniz. Bilmiyenler için tabancaya benzer şey slikon yapıştırıcı makinası.Yabancılar genelde faliyetlerinde silikon kullanırlar. Ponpon nasıl yapılır yukarda link verdim tıklayın ulaştığınız sayfada nasıl yapılır görün,yapın daha sonra bir çubuğa sıkıca geçiriniz.

tahta-ahsap-kasiklardan-marakas-yapilisi-nazarca-com
tahta-ahsap-kasiklardan-marakas-yapilisi-nazarca-com

Ahşap Tahta Kaşılardan Marakas Nasıl Yapılır Buradan Bakabilirsiniz.

kartondan-omuza-asilan-gitar-yapimi
kartondan-omuza-asilan-gitar-yapimi

Selpak Kutusundan Gitar Nasıl Yapılır Buradan Bakabilirsiniz

karton-kolay-guzel-gitar-yapma
karton-kolay-guzel-gitar-yapma

Kartondan Nasıl Gitar Yapılır Buradan Bakabilirsiniz.

16 YORUMLAR

  1. Bana yardımcı olur musunuz? Ben lise öğrencisiyim ve hoca ritim çalgılarını kulanarak muzık yapmamızı istedi. Bunun için de bir kaç ritim çalgısına ihtiyacım var. Bir de bu calışmalar cocukça olmazsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

  2. Ya bunlar biraz kucuklere göre olmuş bence . Bize marakas ve diğer kolay ritim calgıları lazım. Bu konuda çalışma yapacağız bu nedenle bana biraz yardımcı olabilir misiniz. Lütfen bir de cocukca olmasın mümkünse…

    • Senim belki Türkçe’nin ağı tutmuş ondan yapamamışsındır:) Şaka,şaka neden olmadı anlat bakalım bir belki sorunu çözeriz.

    • Bence aynı şekilde yapıldığu taktirde kartonda iş görür. Nihayetinde bu ödev için yapılacaksa çok uzun süre dayanması gerekmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz