PLASTİK ŞİŞEDEN SEPET YAPILIŞI
Plastik Şişeden Yapılan Sepet

PLASTİK ŞİŞEDEN SEPET YAPILIŞI


Plastik Şişeleri Değerlendirerek Hem Atmıyarak Doğaya ZaarVermesini Engelliyoruz.Hemde Onları Değerlendirerek çok güzel Faliyetler yapıp evimiz için güzel şeyler yapabiliyoruz. daha öncede sitemde hobi ve öğrencilere adlı bölümde plastik şişeler le yapılan etkinlikleri paylaşmıştım. buda plastik şişeden yapılan bir sepet .yapımı kolay ve çok kullanışlı orjinal bir parça olmuş, arşvime ekledim en kısa sürede evde miniklerimle yapacağım bir etkinlik.Buyrun Resimli Detaylı Anlatımı.

Plastik Şişeden Yapılan Sepet

PlastikBüyük Bir Şişenin üzerine sepetimzin kesilecek yerlerini işaretledik, üzerine kağıt yapıştırıp şeklini oturtuk.kalemle çizilmiş olankırmızı ve siyah çizgilerden kesiyoruz, yukarı doğru uzayan kısım sepetimizin sapı olucak.

sepetimizin kenarlarındaki keskin kısımları yok etmek ve sepete kıvrım verebilmek için mum yada çakmakla hafifçe kenarları ısıtıp aşağı doğru çekerek istediğimiz şekli veriyoruz.

etrafına tutkal yada yapıştırıcı sürdüğümüz şişeye ince tül tarzı kumaş, yada ince kağıt vs yapıştırarak istediğimiz şekli verip sepetimizi tamamlıyoruz.sepetimizin sap kısmınada istersek kurdela dolayabilir çevresinede kuçük kurdela fiyoklar vs yapabiliriz. sizde kendinizden birşeyler katıp harika bir sepet yapabilirsiniz.

benzer yöntemlerle yapılan şekerlik,veya küçük eşyalarınızı koyabileceğini kap.

buda renkli kağıtlarla süslenmiş şekli

bunlarda giydirilmiş halleri,sap kısmındaki sargı bezini beyenmedim. daha düzgün olabilirdi çiçekler tamam ama

This Post Has 4 Comments

 1. sahra

  proje ödevlerimize yardımcı oldunuzzzzzzzzzzzzz

 2. SEVGİ

  ÇOK GZL BİR SİTE SAOLUN ÇOK YARDIMCI OLDUNUZZZ

  1. admin

   Çok teşekkürler Sevgi her zaman siteme beklerim. Sitemde olmasını istediğin ne varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Sitemi facebookta beğenir ve paylaşırsan mutlu olurum teşekkürler.

 3. eda toksun

  çok güzel tasarımlarınız varrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Bir cevap yazın