Hobi PET ŞİŞEDEN SAKLAMA KABI YAPMA TEKNİĞİ

PET ŞİŞEDEN SAKLAMA KABI YAPMA TEKNİĞİ

1317
pet-siseden-saklama-kabi-yapimi

Eskiden bu tip ıvır zıvır saklama kutularını röntgen filimlerinden yapıp satarlardı.Kullanılan teknik birebir aynı sadece malzeme farklı.Eğer sizde atık meteryallerinizi değerlendirmeyi, farklı şeyler yapmayı seviyorsanız sitemde mutlaka hoşunuza gidecek ilginizi çekecek şeyler bulacaksınızdır.Atık plastik,pet şişeleri kullanarak çanta,cüzdan,kalemlik vs yapılıyor . Bende bugün sizlere nette gördüğüm yapanın eline sağlık çok hoş ve kuıllanışlı olmuş bu saklama kabını sunmak istedim.Buyrun bakalım nasıl yapmışlar

pet-siseden-saklama-kabi-yapimi

 

Öncelikle kullanılacak şişenizin tırtırlı olmamasına düz olmasına özen gösteriniz.Şişenin geniş ve düz yerinden resimdeki gibi kesiniz.

 
İlk önce saklama kabınızın bir kalıbını çıkarmanızı tavsiye ederim bunu kağıtlada yapabilirsiniz.Böylelikle size gerekli ölçüleri keserken zorlanmadan ve yanlış yapmadan yapabilirsiniz.

 

Şimdi hani şu kırtasiyelerde 5 tl civarı satılan delgeçler var tam olarak adını bilmiyorum elinin içine alıp sıktığında alet bu tür düzgün delikler açıyor , dosya delmede vs kullanıyorlar.Onlardan mutlaka temin etmelisiniz.Ucu kızkın bir şiş ilede bu tarz delikler açabilirsiniz fakat çok zahmetli olur.Gördüğünüz gibi kutunun altını oluşturan parçanın etrafını ip ve tığ ile 3 lü trabzan yapmışlar.

 
Evet alt bitmiş şimdi yanaları yine tığla trabzan örerek birleştirmişler.

 

5 adet eşit genişlik ve ende kesilen plastik şişeleri resimdeki gibi tığla örerek birleştiriniz.

 

Bakın 1. resimdeki örnekte çift plastik kullanılmış ve örme işleminden önce fotolar aralara konulup ondan sonra örülmüş.2. resimdeki ince şerit plastikleri kapak takmak ve kapağın rahat açılır kapanır olması için kullanmışlar.

 

Üste hani 5 adet eşit kare plastik kesip örmüş ve kutu şekline getirmiştinizya . işte yine o boyutlarda bir kapak kesiyor ve 4 adet aynı uzunlukta 2 santim genişliğinde şeritleri kapağa birleştirip örüyoruz.

 

1.Resimde dikkat ederseniz o ince şeritleri hem kapağa hemde kutuya diki yada örüp açılır kapanır bir kapak yapmışlar.Dikkat edin tek bir tarafı öreceksiniz:)…Kolay gelsin.Yorum bırakmayı unutmayın:)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz