Örgü Modelleri PEMBE SİYAH 2 RENK ZİKZAG KADIN KAZAK

PEMBE SİYAH 2 RENK ZİKZAG KADIN KAZAK

1754
Nazarca-Pembe-siyah-zikzakli-kadin-kazak-yapimi
Nazarca Pembe siyah zikzakli kadin kazak yapimi

El örgüsü ile yapılan Dik Yakalı Pembe, Siyah Balıkçı yaka Boyunlu şiş işi Örgü kadın kazak modeli nasıl yapılır? videolu model öğretici tarifi ile iki farklı örgü ipinden yapılmıştır.

İri zikzak örgü tekniği de iki renk ile yapılan Bayan Kazağı modelinde gövdesinde ön ve arkasını zikzak örgü modeli uygulanıyor.

el-orgusu-dik-yakali-2-renk-bayan-kazak
el orgusu dik yakali 2 renk bayan kazak

Kazak modelinin takma kollarında Nako pembe örgü ipi yaka, bel, kol, etek manşetlerinde Alize örgü ipleri ile pembe ve siyah renk ile model hazırlanmış.

sis-orguden-kadinlara-balikci-yakali-kazak-videosu
sis orguden kadinlara balikci yakali kazak videosu

Modeli uygulamak için 3 yumak siyah, 2 yumak pembe örgü ipi kullanılarak,1 yumakta kollar için pembe ip kullanılmıştır.

Dik yakalı iki renkli Kadın Kazak modelini yapımında kollarında Nako Paris örgü ipi kullanılarak, gövdesinde zikzaklı bölümlerde ise Alize pembe ve Siyah ipler kullanılmıştır.

Lastik bölümleri 4 numara şiş ile örülüyor, zikzaklı gövde örgüsü ise 6 numara örgü şişi ile örülüyor.

Kadın Kazak Ön Parçaya Etekten Başlamak

  • Etekten siyah renkle 99 ilmek atılarak tekli lastik yapılarak başlanıyor. Etek lastik 8,5 uzunluğunda örüldükten sonra 6 numara şişe geçilerek, 3 sıradan oluşan 2 renkli zikzak model kurulumuna geçilir.
  • Örnek 24’ün katları +3 ilmek ile kuruluyor. Kazak gövdesinde 24 ilmek ve katları 4 defa uygulanarak, 4 desen şeklinde konulmuş+3 ilmek ilave edilerek.
  • Yaka bölümünde ilmekler yuvarlayarak kesilir ön parçada yaka oyuntusu verilerek ön parça bitirilir ne konusu bittikten sonra 12 sıra kesmeden omuzlar örülür.

2 Renkli Zigzaklı Bayan Kazağı Arka Parçası

  • Arka parçada kol kesimi yapılmadan siyah iple başlayıp 4 numara 8,5 cm lastik yapıldıktan sonra, zikzaklı örgüye 6 numara şiş ile geçilir.
  • Ön parçanın yüksekliğinde örülerek omuz hizasına kadar getirilip, bitirilir. Her iki omuz birleştirdikten sonra siyah renk ip ile yakadan ilmekler çıkarılarak dik yaka dediğimiz boyunlu balıkçı yaka yapılır.

Kadın Kazak Takma Kol Yapılışı

  • Zikzaklı pembe siyah kadın kazak modelinin kollarına yine 4 numara şiş ile 41 ilmek atarak başlanır.
  • Yine 8,5 cm lastikten sonra kalın şişle ve Nako tiftik ipe geçilerek 6 numara şiş ile kazak kolları artırmalı olarak yapılır.
  • Kollar yerine dikildikten sonra yan dikişleri ile Pembe siyah zikzak modelli kadın kazak bitirilir.

El örgüsü boyunlu dik yaka kazak modeli ölçüleri; omuzdan etek boyu 68 santim, kol uzunluğu manşet dahil 55 santim, genişlik kol altından 51 santim.

Kaynaklar:Yazar nazarca-Videolu Anlatımı Örgü Tasarım Kanalına Ait.

Zigzag Modelli 2 Renk Dik Yakalı Kadın Kazak Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz