Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BÜYÜK ÖRGÜLERE ZİKZAKLI ÖRNEK YÖNTEMİ

BÜYÜK ÖRGÜLERE ZİKZAKLI ÖRNEK YÖNTEMİ

1761
Nazarca-cift-renk-zikzak-sis-orgu-teknigi
Nazarca-cift-renk-zikzak-sis-orgu-teknigi

Büyük örgülere uygulayabileceğiniz 2 renkli Zikzak örgü tekniği nasıl yapılır?Anlatımlı çalışması. Zigzaglı örgü örnek yöntemi ile orijinal Çift renkli zikzak örgü tekniğinin detayları Işıl Balaban hanım tarafından gösterilmiştir.

Her zaman çıkardığı örgü modeli tekniklerini, tasarımlarını çok beğenerek, severek Sizler ile paylaştığım sevgili Işıl Balaban hanım yine harika bir örgü tasarımı ile Çok şahane bir model paylaşmış.

Büyük desenli Zikzaklı örgü modeli için 24 ilmek ve katları ile model hazırlamanız gerekir. Bir deseni 24 ilmek ile oluştuğu için büyük örgülere uygun olarak bu Çift renk Zikzaklı örnek yöntemini kullanabilirsiniz.

Nazarca-buyuk-orgulere-zikzak-ornek-teknigi
Nazarca-buyuk-orgulere-zikzak-ornek-teknigi

Örgü Örme Videoların da Model Siyah ve Beyaz renk en kalın Alize Maxi örgü iplerinde kullanılarak model oluşturulmuş. Anlatımda ise daha ince olan bir örgü bebe ipi ile model anlatılıyor.

Sizlerin de gördüğü gibi hem Desenler geniş, çok ilmek gerektiriyor. Hem de kalın örgü ipi ile yapıldığında model tam olarak kendini gösteriyor.

Model hep düz örgüler ile ilerleyerek yapılıyor, sadece örgünün ters yüzünde bir işlem yapıldığı için bu desenler oluşuyor. Zaten örgünün püf noktaları gösteriliyor ve anlatılıyor.

Bu yüzden bu güzel örgü modelini büyük ya da küçük bebek örgülerinde 1 desen ile yapıldığında 24+3 ilmek üstündeki modellerde kullanabilirsiniz.Deseni tam şekilde oturtabilmek için

İki Renk Siyah Beyaz Zikzaklı Örgü Modeli

Işıl Hanım’ın da dediği gibi bebek battaniyeleri için gerçekten çok şahane bir örnek ,tekniği de çok güzel. İki renkli ipleri olanlara bir koyu bir açık renk kombinasyonu ile bu şekilde güzel desenler yapılması önerilmiş.

Videonun başında gösterilen modelde çift renkli 2 adet zikzak örgü tekniği gösterilmekte. 2 aşağı 1 tane de yukarıya bakan üçgenler yapılarak zikzak oluşturulmuş.

  • Bu örnek 24’ün katları + 3 ilmekle yapılıyor.Bu nedenle 2 desen için 24+24=48 ilmek + 3 ilmekte 51 ilmek ile görmüş olduğunuz model oluşturulmuş.
  • Bebek yelekleri ya da hırkalar,bere vs örgüler de bu modeli uygulamak istediğinizde tek desen üzerinden 24 ilmek 4 en son 3 ilmek ekleyerek başlayabilirsiniz.Eğer ilmek sayısı yeterli gelmezse kenarlarına ikişer, üçer ilmek haroşa ilmek ile devam edebilirsiniz.
  • Model Alize Maxi kalın örgü ipleri ve 9 numara örgü şişleri ile sevgili Işıl Hanım örneği tarifini çıkarmış. Bebek battaniyesi, koltuk şalı gibi örgülerde bu modeli kullanabilirsiniz.
  • Işıl Hanım burada beyaz olan zikzak desenlerini ebruli ip ile yapıldığında çok güzel olacağını söylemiş, ben de onun gibi düşünüyorum.
  • Siyah beyaz çift renkli zikzak örgü tekniğinde anlatımında da bebeği ipleri kullanılarak örneğini yine ilk başta gösterilen örgü gibi 51 ilmek üstünden gösteriliyor.

Kaynaklar:Makale nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Tasarım Kanalına Aittir.

Zigzak Örgü Modeli Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz