Örgü Modelleri JAKAR KALP DESENLİ ROBADAN BAYAN KAZAĞI

JAKAR KALP DESENLİ ROBADAN BAYAN KAZAĞI

3101
Nazarca-orgu-jakar-kalp-modelli-kadin-kazagi-yapimi
Nazarca-orgu-jakar-kalp-modelli-kadin-kazagi-yapimi

Şiş örgüsü Dikişsiz kadın kazak modeli yapılışında Robadan Jakar kalp desenli Yetişkin bayan kazak modeli nasıl yapılır? tüm tarifi yakadan etek ucuna kadar detaylıca gösteriliyor.

Aynı hazır Triko kazak görünümlü çok temiz bir örgü ile çalışılmış Işıl Balaban Hanım’ın tasarımı harika bir modeli hep birlikte inceleyeceğiz, yapılışını birlikte göreceğiz.

Robadan-yakadan-diskissiz-sis-orgusu-bayan-kazagi
Robadan-yakadan-diskissiz-sis-orgusu-bayan-kazagi

Kadın Kazak Modelinde Yakadan lastik tekniği ile robadan başlanıp Jakar desenleri ile kalp desenleri, damalı Desenler yapılarak robada üç renkli bir yuvarlak gizli roba çalışması yapılmış.

Işıl hanımın dediği gibi kalın ipler Bu yıl bebek battaniyelerin de, hırkalarda, kazaklarda örgüler de çok kullanılıyor.

Robali-jakar-kalp-desenli-kadin-kazak-orme
Robali-jakar-kalp-desenli-kadin-kazak-orme

Bunun gibi büyük boyutlu erkek kazakları, Kadın kazakları gibi modellerde de işimizi daha da kolaylaştırıyor. Modeller daha çabuk ürüyor.

Yine bu modelin anlatımlı da gösterildiği gibi Aynı ölçülerde farklı renklerde farklı tonlarda bu modeli çalışabilirsiniz.Videonun içerisinde koyu renk ile yapılmış olanın da ne kadar şık olduğunu görebilirsiniz.

videolu-robadan-bayanlara-kazak-anlatimi
videolu-robadan-bayanlara-kazak-anlatimi

Jakar kalp desenli bayan kazağı yapımında 6 yumak beden örgüsü için kullanılmış. robasındaki renkli bölümler içinde yarımşar yumak ip kullanılarak model hazırlanmış.

Toplamda 8 yumak giden bir Robadan Kadın kazak modeli çalışmak istiyorsanız Buyrun tarifini izleyin.

Şiş Örgü Yakadan Kadın Kazak Modeli/El Örgü

  • Beden olarak 40-42 beden kadın kazak modeli olarak yakadan başlayıp model çalışılarak hazırlanmış.
  • Siyah renkli model Aynı ölçülerde aynı ilmek sayılarında farklı bir ipi ile çalışılarak 38-40 beden ölçü modeli ortaya çıkar olmuş.
  • Robası Jakar Kalp desenli Kadın kazak modelinin renkli bölümlerinde Alize örgü ipleri, beden bölümünde ise nako Bonjour örgü ipinden kullanılıyor.
  • Model dikişsiz olacağı için 1 metrelik 6 numara şiş, bir tane de 60 santim 6 numara örgü şişleri ile çalışılıyor. Modelin Tüm detayları videoda aşama aşama gösterilmekte kolay gelsin.

Kaynaklar:Makale nazarca.com-Videolu Anlatım ve Tasarım Örgü Tasarım Kanalına Aittir.

Renkli Jakarlı Yakadan Bayan Kazak Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz