El İşleri Bebek Örgüleri PELUŞ BATTANİYE GİBİ ŞİŞLE ÇOK AMAÇLI MODEL

PELUŞ BATTANİYE GİBİ ŞİŞLE ÇOK AMAÇLI MODEL

501
Nazarca-pelus-battaniye-gibi-sis-isi-orgusu
Nazarca-pelus-battaniye-gibi-sis-isi-orgusu

Hazır Peluş battaniye görünümlü Şiş işi örgü ile yapılan, Kürk görünümlü ip ile örülen Çok amaçlı örgü modeli. Battaniye, paspas, yatak örtüsü gibi çeşitli amaçlar için kullanılır.

cok-amacli-sis-model-kurklu-pelus-orgu
cok-amacli-sis-model-kurklu-pelus-orgu

Sonra Saltıklar kürk görünümlü farklı fantezi ipleri ile 3 renkten hazırlanan bir Şiş Örgü Afgan örgü modeli çalışmasını göreceğiz. Bu iplere dekoratif örgü modelleri, çantalar, battaniyeler, örgü giysiler gibi birçok model de kullanabilirsiniz.

sis-modelli-cok-macli-pelus-orgu
sis-modelli-cok-macli-pelus-orgu

Kürklü Örgü için Her bir 200 gramı 100 metre olan bu ipler farklı ipler ile bir arada kombin yapılara farklı örgüler de yapılabilir.

sis-isi-3-renkli-kurklu-ipten-model
sis-isi-3-renkli-kurklu-ipten-model

Bu ipleri satın almak için Saltıkların kendine ait internet sitesinden ulaşıp bu ipleri satın alabilir, Kürklü Hırkalar,çeşitli örgüler de kullanabilirsiniz.

Kürkü Fantezi İple Peluş Bebek Battaniye

8 milimetre şiş ile örülen model için 80 santim ebatlarında dikdörtgen uzun bir bebek battaniyesi üzerinden model gösterilmiş. Ancak model tamamlandığında 70-73 olarak bir küçük battaniye ortaya çıkmış.

sisle-kurklu-ipten-cok-amacli-battaniye
sisle-kurklu-ipten-cok-amacli-battaniye

Şiş ile yapılan model 80 santimlik bir bebek battaniyesi paspas ya da örtü için 57 ilmek atılarak başlanıyor.Boyunu daha büyük yapmak için bu ilmek sayısını artırabilirsiniz.

  • Değişik el emeği Kürklü Bebek battaniyesi versiyonu olan bu modeli ve iplere kürklü bayan yelekleri, Kürklü bayan kabakları,Örgü Kürklü paltolar, hırkalar içinde ipi kullanabilirsiniz.
  • Bu örgüde misinalı şişler kullanırsanız ilmeklerin büyük bir hacmi olduğundan ipler kalın olduğundan çok daha rahat edersiniz. Ama o hacimlerde misinalı şiş bulabilir misiniz? bilmiyorum.
  • Zaten fantezi çok kalın bir olduğundan yapılan model gözükmüyor. Bu nedenle örgünün bir tarafı ters, bir tarafı düz olarak sade bir örnek ile yapılıyor.
  • Örgüde birkaç sıra fark yaratmak ve renk katmak için burcum batık örgü ipi ile model geçişleri yapılıyor. Kalın kürk ip ile uyumlu olması için iki kat olarak kullanılmakta.
  • Model bittiği zaman 600 gram kadar ip Kullanılıp 70’e 73 santim ebatlarında bir model ortaya çıkmış. Görmüş olduğunuz bu parçalar üzerinde 200 gram dan oluşan 3 renk 3 yumak örgü ipi kullanılmıştır.

Kaynaklar:Makale nazarca.com-Videolu Anlatımlar Hobi Mühendisi Kanalına Aittir.

Şiş Örgü Peluş Görünümlü Model Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz