Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TAM AÇIKLAMALI ÖRGÜ KÜRKLÜ ŞAPKALI KIZ ÇOCUK MANTO YAPILIŞI

TAM AÇIKLAMALI ÖRGÜ KÜRKLÜ ŞAPKALI KIZ ÇOCUK MANTO YAPILIŞI

18568
kurk-iple-sapkali-bebek-manto-tam-aciklamali
kurk-iple-sapkali-bebek-manto-tam-aciklamali

Örgü Tasarım Işıl Balaban Hanım Tam Açıklamalı Şapkalı Kürklü Kız Çocuk Manto Takım Tarifi başında en sonuna kadar Tam Tarifi ile.Şişle Manto Bere yapılışı.

Kullanılan ip 3 Yumak Aldemir panda kürk-Düz ip markası kartopu melange wool 2 yumak -6 no şiş. Kürk ipin metre uzunluğu 75 m diğer ip uzunluğu 170 metredir.

İlk olarak Kürk İple 33 ilmek atılarak Örgüde ön sağ giymede sol ön parçaya düz örgü ile başlanıyor.

Örgünün ön yüzünden örnek ters örgü ile akordiyon şeklini almaya başlayacak.Arka yüzden düz önden ters örülür.Arkaya 61 ilmek atılarak başlandıktan sonra 7 sıra ters örgü ördükten sonra hazırlayabilirsiniz.

bebeklere-orgu-tasarim-bereli-kurk-manto-tarifi
bebeklere-orgu-tasarim-bereli-kurk-manto-tarifi

Kürklü Şirin Kız Bebek Mantosu Boy ölçüsü omuzdan etek ucuna 45 cm.Takma kol Kıvrılmış 28 açık hali 31 cm.Bel dar alanı genişlik 32-geniş yer 42 cm.

6 numara Şiş ile Kürk iple Bere yapımı 69 ilmekle başlanıyor.Şapka için ilmekler atıldıktan sonra normal ipe geçtiğiniz de 5 numara Şiş kullanılır.

YALANCI KÜRKLÜ KIZ ÇOCUK MANTOSU TARİFİ

Bu Kırmızı Beyaz Yalancı Kürklü Kız Çocuk Manto Yapılışı da Işıl hanımdan en sonuna kadar Çocuk Manto nasıl yapılır? gösteriliyor.

9 Sıra Kürk iple düz örgü yapılıp Örnekli Düz İp 10 sırada takılır.Şapkanın geri kalanında şiş bir numara küçültülür 5 numara ile Şapka bitirilir.

kurklu-bere-manto-kiz-cocuk-takim-orgu
kurklu-bere-manto-kiz-cocuk-takim-orgu

Işıl hanımın Ördüğü Manto ve Şapka 2-2,5 Yaş Kız Çocuklarına göre.Işıl hanımın kanalı Örgü Tasarım Örgü Tarifleri için diğer modelleri de görebilirsiniz.


Kürklü Şapka Manto Takımı Tarifi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz